Minsk Devlet Üniversitesi

Belarus’ta bulunan Uluslararası Yönetim ve İşletme Enstitüsü, küreselleşen ve farklı kültürlerin bir araya geldiği dünyada yenilikçi ve ilerici yaklaşımla çağdaş bir eğitim imkânı sunuyor. 1993 yılında kurulan enstitü, Belarus’un ilk özel üniversitedir. Bünyesinde İngilizce, Rusça ve Çince dillerinde farklı lisans ve yüksek lisans eğitimleri verilmektedir. Eğitim alanında sürekli AR-GE projeleri yürüterek eğitim programlarında yenilikler yapmaktadır.Minsk Devlet Üniversitesi Hazırlık

Akademik eğitim müfredatı, bilgi ile pratiği bir araya getirerek hem günümüz işgücü piyasası şartlarına hem de yarının gereksinimlerine odaklanmıştır. IIBM Enstitüsü’nde disiplinler arası eğitime önem verilmektedir. Geleceğin hukukçu ve ekonomistlerine akademik eğitimlerinin yanı sıra CRM/ERP sistem teknolojileri, Nesnelerin İnterneti (IoT), belgelerin elektronik dolaşımı, elektronik iletişim, Bulut bilişimi, Proptech (Global gayrimenkul teknolojisi), FinTech (Finansal Teknoloji), ConTech (İnşaat Teknolojisi) blok zinciri, kripto para birimleri, coğrafi bilgi sistemleri, yapay zeka gibi alanlarda mesleki yeterlilikler de kazandırmaktadır.

Uluslararası iş birliklerine önem veren IIBM’de, başta Avrasya kıtası olmak üzere farklı ülkelerle proje yönetimi, öğrenci değişim programlarına katılmak mümkündür. Burada eğitim alan öğrenciler hem yerli hem de Rusya, Çin ve Hindistan’dan gelen uzman ve akademisyenlerden ders alarak değişen ve gelişen iş dünyasında ihtiyaç duyacakları yetkinliklere sahip olabiliyorlar. “2+2 Belarus ve Çin” adlı eşsiz eğitim projesiyle 2 yıl Belarus’ta 2 yıl da Çin’de lisans eğitimi alan IIMB öğrencileri, geniş bir coğrafyanın ticari bilgisine ve diline de hâkim olabiliyor.Minsk Devlet Üniversitesi

Uluslararası Yönetim ve İşletme Enstitüsü’nde eğitim alan 20.000’den fazla lisans mezunu ve 100’den fazla yüksek lisans mezunu bakanlıklar, uluslararası işletmeler ve bankacılık sektöründe çalışmaktadır.

İlk Yıl Hazırlık Eğitimi: Rusya Üniversiteleri genelinde olduğu gibi Lisans ya da Yüksek lisans eğitimleri için Uluslararası Yönetim ve İşletme Enstitüsünü tercih eden öğrencilerimiz ilk sene hazırlık fakültelerinde eğitim alıp yıl sonu yapılacak sınavda gerekli başarı puanına erişip Hazırlık Sertifikası almak zorundadırlar.

Neden Minsk Devlet Üniversitesi 2024Minsk’te Yaşam: Küresel ticarette Doğu ve Batı arasında transit ülke konumunda olan Belarus’un başkenti Minsk şehri, yaklaşık 2 milyon nüfusa sahiptir. Nüfusun önemli bir kısmını yerli ve yabancı öğrencilerden oluşmaktadır.  Kültürel yaşamın doğayla iç içe geçtiği bu şehir 30’dan fazla üniversiteye sahiptir. Dünyada suç oranları en düşük olan ülkelerden biri olan Belarus’ta yaşam giderleri düşüktür. Yurtta kalan bir öğrenci aylık ortalama 250-300 Usd harcamaktadır. Minsk şehrinde toplu taşıma sistemi çok gelişmiştir metro, otobüs, troleybüs, tramvay ile şehrin istediğiniz yerine ulaşabilirsiniz.

Uluslararası Yönetim ve İşletme Enstitüsü Lisans Programları ve Ücretleri

BÖLÜMLER Bölüm Süresi Yıllık Bölüm Ücreti
İşletme 4 Yıl 1800$
Ekonomi ve İşletme 4 Yıl 1800$
İşletme Yönetimi 4 Yıl 1800$
Finans 4 Yıl 1800$
Muhasebe, Analiz ve Denetim 4 Yıl 1800$
Dünya Ekonomisi 4 Yıl 1800$
Hukuk 4 Yıl 1800$
İşletme (İngilizce) 4 Yıl 2800$
Ekonomi ve İşletme (İngilizce) 4 Yıl 2800$
İşletme Yönetimi (İngilizce) 4 Yıl 2800$
Finans (İngilizce) 5 Yıl 2800$
Muhasebe, Analiz ve Denetim (İngilizce) 4 Yıl 2800$
Dünya Ekonomisi (İngilizce) 4 Yıl 2800$
Hukuk (İngilizce) 4 Yıl 2800$

 

Dijital Ekonomi (İngilizce – Rusça) 2 Yıl 2500$
Ekonomi ve Gayrimenkul yönetimi (İngilizce – Rusça) 2 Yıl 2500$
İnovasyon Ekonomisi ve İşletme Yönetimi (İngilizce – Rusça) 2Yıl 1800$