Nijniy Novgorod Devlet Dil Üniversitesi

Nijniy Novgorod Devlet Dil Üniversitesi 1917 yılında kurulmuştur. Üniversite Rusya Federasyonu Eğitim Bakanlığı tarafından akredite edilmiş bir akademik devletkurumudur. Dünyanın tüm bölgelerinden gelen öğrencilere eğitim vermektedir. Nijniy Novgorod Devlet Dil Üniversitesi 29 yüksek öğretim programlarında Lisans, Yüksek Lisans ve Uzman yetiştirmektedir. Ayrıca doktora ve scd başvuru sahipleri için sürekli eğitim ve lisansüstü programlar sağlar. Üniversite 5 fakülte, 19 akademik bölüm ve 12 kültür enformasyon merkezinden oluşmaktadır.
Nijniy novgorod devlet dil üniversitesi öğrencileri
Nijniy Novgorod Devlet Dil Üniversitesi özellikle yabancı dil öğretiminde en başarılı Rusya Üniversitelerinin başında gelmektedir. Üniversitede İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Lehçe, Sırpça, Türkçe, Japonca, Çince ve Taylandca öğretilmektedir. Ayrıca yabancı öğrenciler için Rus dili öğretimine özel ilgi gösterilmektedir. Günümüzde Nijniy Novgorod Devlet Dil Üniversitesinde 3000 in üzerinde öğrenci öğrenim görmektedir. Bunların %25 ini açık öğretim öğrencileri oluşturmaktadır. Ayrıca üniversite  çok sayıda yabancı öğrenciyi öğretim vermektedir. Üniversitede öğrencilerin ülkelere dağılım olarak ele baktığımızda başta Rusya, Çin, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Türkiye, Japonya, İsviçre ve bazı Slav ülkeleri öğrencileri yoğunluktadır. Başarılı eğitim ve araştırmayı desteklemek için destekleyici tesislerle donatılmış temel bir kütüphaneye sahiptir. Kütüphane dışında Nijniy Novgorod Devlet Dil Üniversitesi öğrencileri iyi donanımlı bilgisayar sınıfları, dil laboratuarlarını ve eğitim veri portalını istediklerinde kullanabilmektedirler.Nijniy novgorod devlet dil üniversitesi binası

Fakülteler

  • İngiliz Dili Fakültesi
  • Roma-Almanca Dilleri Fakültesi
  • Uluslararası İlişkiler
  • İktisat ve Yönetim Fakültesi
  • Çeviri ve Sözlü Çeviri Fakültesi
  • Sürekli Eğitim Fakültesi

Bu fakültelerde lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde yabancı dil, dilbilim, beşeri bilimler ve sosyal bilimler alanlarında akademik programlar bulunmaktadır. Beşeri ve sosyal bilimler arasında Gazetecilikte programları vb Asya Araştırmaları (Çin, Japonya), Öğretmen Eğitimi (yabancı dil öğretimi), Filoloji, Uluslararası İlişkiler, Reklamcılık, Halkla İlişkiler, Turizm, Ekonomi, İşletme, Kamu Yönetimi bölümleriyle öne çıkmaktadır.

Diğer Üniversitelerde olduğu gibi Nijniy Novgorod Devlet Dil Üniversitesinde de akademik yıl iki sömestr olarak ayrılmıştır. 1. sömestr Eylül-Şubat ikinci Sömestr ise Şubat-Haziran aylarıdır. 27 Ocak 11 Şubat’ tarihleri arası kış tatili olup, 30 haziran-eylül arası ise yaz tatilidir. Üniversitede uluslararası öğrenciler Rus kültürü ile tanışırlar ve çeşitli sosyal ve eğlence etkinliklerinin tadını çıkarırlar.

Nijniy Novgorod Devlet Dil Üniversitesi akademisyenleri tecrübeleriyle öne çıkmaktadır. Tecrübeleriyle Hem Rus hem de uluslararası öğrencilere öğretim vermektedirler.

Öğrenciler eğitim sürecinde bu özellikleri Rus dil becerilerine hakim olma ve ülke hakkında daha derin bilgi edinme fırsatlarını kullanıyorlar.

İlk Sene Hazırlık Fakültesi

Rusya Üniversiteleri genelinde olduğu gibi Lisans yada Yüksek lisans eğitimleri için Nijniy Novgorod Devlet Dil Üniversitesini  tercih eden öğrencilerimiz ilk sene hazırlık fakültelerinde eğitim alıp yıl sonu yapılacak sınavda gerekli başarı puanına erişip Rusya Üniversite Hazırlık Sertifikası almak zorundadırlar. Rusya’da eğitim alan Öğrenciler hazırlık fakültesinin ikinci döneminden itibaren ek dersler almaya başlarlar. Hazırlık fakültesinde alınacak dersler seçilecek lisans yada yüksek lisans bölümlerine göre değişmektedir.Nijniy Novgorod Devlet Dil Üniversitesi Öğrenci Yurtları Mutfak

 Öğrenci Yurtları

Nijniy Novgorod Devlet Dil Üniversitesi tüm Rusya Devlet Üniversitelerindeki gibi farklı ülkelerden gelen öğrencilere kendi öğrenci yurtlarında konaklama imkanı tanımaktadır. Üniversitenin öğrenci yurtları kampüse 150 metre mesafede bulunmaktadır. Yurtlar 2 yada 3 kişilik odalardan oluşup, her katta kamera sistemi, internet ve kat güvenlik görevlileri bulunmaktadır. Üniversitenin yurt ücreti 50-80$ arasında olup ücret Yurt odalarının kalitesine ve kişi sayısına göre ve değişkenlik göstermektedir. Yurt kayıtları tarafımızca yapılabilmektedir. Öğrenci yurtları ücretleri hazırlık fakültesi harici yıllarda dönemlik olarak yatırılmaktadır.

Nijniy Novgorod Devlet Dil Üniversitesi Bölümleri ve Ücretleri

Üniversitenin yıllık bölüm ücretlerini, yurt ücretlerini ve üniversitenin bulunduğu şehirde bir öğrencinin ortalama aylık giderini aşağıdaki tablodan görebilirsiniz.

Aylık Yurt Ücreti Sağlık Sigortası Aylık Yaşam Maliyeti
50-80$ 160$ (1 Yıl) 250$
POPÜLER BÖLÜMLER Bölüm Süresi Yıllık Bölüm Ücreti
Uluslararası İlişkiler 4 Yıl 2200$
Halkla İlişkiler 4 Yıl 2200$
Kamu Yönetimi 4 Yıl 2200$
Uluslararası Ticaret 4 Yıl 2200$
Rus Dili ve Edebiyatı 4 Yıl 2000$
Gazetecilik 4 Yıl 2200$
Reklamcılık 4 Yıl 2200$
Uluslararası İşletme 4 Yıl 2200$
İşletme 4 Yıl 2200$
Ekonomi 4 Yıl 2200$

Kayıt için gerekli belgelere buradan ulaşabilirsiniz.

Nijniy Novgorod Devlet Dil Üniversitesi Tanıtım Filmi
Nijniy Novgorod Devlet Dil Üniversitesi Başvuru Formu

    Şehriniz

    İstenilen Program