Rusça Sınavı TORFL

Rusça Devlet Sınavı TORFL

Rusça TORFL Sınav Merkezi

Sky Education kendi bünyesinde St.Petersburg Devlet üniversitesi ile anlaşmalı olarak İstanbul’da Resmi Rusça devlet sınavı (TORFL) yapma yetkisine sahiptir. Resmi TORFL Rusça dili sertifikası almak isteyen adayların olması gereken bu sınavla ilgili detaylı bilgileri bu sayfadan alabilirsiniz. Sınav başvurusu için aşağıdaki formu doldurabilir veya direkt 0216 706 70 07 numaradan sınav günü ve saati hakkında bilgi alabilirsiniz.

Rusça Sertifikası TORFL Resmi Devlet

TORFL Rusça Sınavı Nedir?

Kısaca belirtmek gerekirse ”TORFL” İngilizce yeterlilik sınavı olan TOEFL ile örneklendirebiliriz. TORFL (Rusça Resmi Devlet Sınavı) yabancı kişilerin Rusça dil yeterliliğini ölçen, Rusya’daki önde gelen devlet üniversitelerinde  ve onların yetkilendirdiği organizatör kurumlar aracılığıyla yapılabilmektedir.

TORFL sınavı en temel A1 dereceden başlar ve en ileri C2 seviyesine kadar toplamda 6 farklı seviyeden oluşmaktadır. Rusça sınavında adayın dil seviyesi, kelime hazinesi, okuması, yazması ve konuşması test edilir.

Resmi Rusça Devlet Sınavı TORFLAvrupa Dilleri Ortak Programı CERF standartlarına göre geliştirilen TORFL Rusya Milli Eğitim ve Bilim Bakanlığının denetiminde yapılmaktadır. Ayrıca TORFL Türkiye’de ÖSYM tarafından eşdeğer kabul edilmektedir.

TORFL Rusça Sınavına Kimler Girebilir?

Sınava isteyen herkes girebilmektedir. Uluslararası geçerliliğe sahip TORFL sertifikasını almak isteyen adaylar, Rusya’da Rusça hazırlık eğitimden muaf olarak  üniversite eğitimi almak isteyen öğrenci adayları, Rusya’da çalışmak isteyen adaylar, Rusya’da süresiz oturum veya vatandaşlık almak isteyen tüm Türk vatandaşları.

TORFL Sınav Ücretleri

St.Petersburg Devlet üniversitesinin İstanbul’daki yetkili kurumumuz Sky Education tarafından organize edilen TORFL Rusça devlet sınavı ücretlerini aşağıdan görebilirsiniz. Mobil cihazlarınızdan tabloyu tam olarak görebilmeniz için lütfen cep telefonunuzu yan ekran moduna alınız.

Seviye Açıklama Sınav Ücreti
A1 Başlangıç Seviyesi ТЭУ — Элементарный уровень 150$
A2 Temel Seviye ТБУ — Базовый уровень (Rus vatandaşlığı alabilmek için gerekli seviye) 150$
B1 İlk sertifika seviyesi ТРКИ-1 —Первый сертификационный уровень (Rusya üniversitelerinde eğitim alabilmek için gerekli seviye) 160$
B2 İkinci sertifika seviyesi ТРКИ-2 — Второй сертификационный уровень 160$
C1 İleri düzey, üçüncü sertifika seviyesi ТРКИ-3 — Третий сертификационный уровень (Yabancı vatandaşların Rusya noterleriyle anlaşarak mütercim tercümanlık yapabilmeleri için istenilen seviye 170$
C2 Ana dil düzeyi, dördüncü sertifika seviyesi ТРКИ—4 — Четвёртый сертификационный уровень 170$

Rusça Resmi Devlet Sınavı TORFL Başvuru Formu

İstanbul Rusça Sınav Merkezi TORFL

TORFL (Rusça Resmi Devlet Dil Yeterlilik Sınavı) için lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

  Şehriniz

  İstenilen Program
  WhatsApp
  Scan the code
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?