Rusya Hazırlık Fakülteleri

Rusya’da tüm yurt dışından gelen öğrenciler lisans eğitimleri öncesi 1 yıl Rusya Üniversiteleri hazırlık fakültesinde eğitim görüp Rusça öğrenirler. Tamamının yabancı öğrencilerden oluştuğu 5-10 kişilik gruplar çerçevesinde Rusça dili eğitimi alırlar. Hazırlık Fakültesinde ortalama günde 4.5 saat ve 10 ay kadar bir Rusça eğitiminin ardından Rusya Hazırlık sınıfı öğrencileri eğitim yılı sonu hazırlık sınavına tabi tutulurlar. Sınavı başarıyla geçen öğrenciler Rusça dili sertifikası alırlar. Rusça dili sertifikası alan öğrenciler Rusya’da diledikleri Üniversiteyi ve bölümü seçip Lisans yada yüksek lisans eğitimlerine başlayabilirler.

Rusya Üniversiteleri Hazırlık sınıflarıBurada dikkat edilmesi gereken en önemli husus Rusya hazırlık fakültelerinde eğitim alan öğrencilerin ilk dönem sonuna kadar Lisans alacakları, Seçecekleri bölümü bulundukları Üniversiteye bildirmeleri gerekmektedir. Rusya Üniversiteleri kendi bünyesinde olan hazırlık sınıfı öğrencilerinin seçtikleri bölüm çerçevesince ikinci dönem itibariyle ek ders vermektedirler.

Rusya Hazırlık Fakülteleri FiyatlarıRusya Üniversiteleri Hazırlık fiyatları

Rusya Hazırlık Fakülteleri fiyatları 2000$ ile 4500$ arasında şehre ve üniversitelere göre değişkenlik gösterir. Moskova, St.Petersburg gibi şehirlerde alacağınız Hazırlık Fakütesi (Rusça dili eğitimi) 4000-5000$ olurken Nijniy Novgorod, Kazan, Belgorod, Saratov, Krasnodar, Astrahan gibi şehirlerde bu fiyat 2000$ a kadar düşmektedir.

Rusya Üniversiteleri Hazırlık Fakültelerinde Konaklama İmkanı!

Rusya Hazırlık Fakültelerinde eğitim gören öğrenciler Üniversitelerin bünyesinde olan öğrenci yurtlarında konaklama imkanı bulurlar. Rusya’ya yurt dışından gelen tüm öğrencilerin Rusya Federasyonunda kaydı (ikametgah adresleri) üniversiteler tarafından öğrenci yurtlarına yapılır.

Rusya Üniversitelerinin yurt fiyatları uygundur. Aylık 25$-50$ gibi bir ücretle Rusya Üniversiteleri öğrenci yurtlarında kalabilirsiniz. Öğrenci yurtları 2-3 kişilik odalardan oluşmaktadır.

Rusya’da Üniversite Hazırlık Fakültelerinde eğitim almak için gerekli belgelere buradan ulaşabilirsiniz.

Rusya eğitim vizesi ile ilgili tüm bilgilere bağlatıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sky Education ekibi olarak Rusya’da üniversite eğitimi alacak öğrenciler için verilecek hizmetler aşağıda sırasıyla belirtilmiştir.

 • Davetiye işlemlerinin başlatılması
 • Davetiyenin kargo ile gönderimi
 • Tarafımız aracılığı ile Rusya konsolosluğundan eğitim vizesi temini
 • Uçak bileti temini
 • Rusya’da karşılama – Transfer
 • Yurt kaydı
 • Üniversite kaydı
 • Geçici oturum izni ( ikametgah adresi temini)
 • 1 Yıllık sağlık sigortası
 • Vize uzatımı
 • Pasaport, diploma, transkript ve diğer gerekli tercümeler
 • Gerekli tercümelerin Rusya noterleri tarafından tasdiki
 • Öğrenim görecek kişilere eğitim süresi boyunca danışmanlık hizmeti.

Rusya Üniversiteleri Hazırlık eğitimiRusya üniversiteleri ilk sene hazırlık fakültesi eğitim, konaklama, danışmanlık ücreti ve yukarıda verilen hizmetlerin maliyetleri dahil ortalama 3000$-6000$ arasındadır. Seçilecek şehir ve üniversite doğrultusunda Rusya üniversiteleri hazırlık fakültesi için ortalama ücret değişkenlik gösterebilir. Detaylı bilgi için lütfen aşağıd.a bulunan formu doldurunuz

Hatırlatma : Hazırlık sınıfı öğrencileri okuyacakları lisans – yüksek lisans bölümünü seçip birinci dönemin sonuna kadar üniversiteye bildirmek zorundadırlar. İkinci dönemden itibaren öğrenciler okumak istedikleri bölüme göre ek ders almaya başlarlar. Hazırlık okuyup, şehir yada okul değiştirecek olan öğrenciler hazırlık fakültesinde seçmiş oldukları bölümü göz önüne alarak okudukları hazırlık bölümüne göre alternatif üniversiteleri değerlendirip Rusya’da yatay geçiş yapabilirler. Rusya’da yatay geçiş yapacak öğrencilerin tüm kayıt işlemleri tarafımız tarafından ücretsiz yapılmaktadır. Yatay geçiş yapacak öğrenciler isteklerini Rusya’da bulunan eğitim danışmanlarımıza önceden aktarmaları rica olunur.

Rusya’da Hazırlık Eğitimi Ücretlerine Buradan Ulaşabilirsiniz.

Rusya Üniversiteleri Hazırlık Fakülteleri Başvuru Formu

  Şehriniz

  İstenilen Program