Rusya’da Öğrenci Yurtları

→ Rusyadaki üniversitelerin %99’u kendi bünyesindeki öğrenci yurtlarında barınma imkanı sağlamaktadır. Rusya öğrenci yurtları genellikle kampüse yakınlığı ve ucuzluğu öğrenciler için kuşkusuz bir numaralı alternatifleri olmuştur.

Rusyada Öğrenci YurtlarıRusya’da bir öğrenci yurdunun aylık ücreti ortalama 50$ olup söz konusu miktar okul, yurt, oda kalitesi ve şehre göre değişkenlik gösterir. Moskova, St.Petersburg şehirlerinde bir öğrenci yurdunun aylık konaklama bedeli ortalama 150$’dır.

Rusya’daki bir öğrenci yurdunun her katında yaklaşık 30 oda bulunmaktadır. Odalar maksimum 2-3 kişiliktir.

Rusya’da üniversite yurtlarının yarısında (her kata özel) ortak mutfak, ortak tuvalet-duş imkanı bulunurken diğer yarısında ise her iki oda için bir tuvalet-duş ve her katta ortak mutfak imkanı sağlamaktadır. Her katta güvenlik kameralarının bulunduğu yurtlarda genel olarak saat 23:00 itibariyle giriş- çıkış istisna durumlar haricinde kapatılmaktadır.Rusya öğrenci yurtları

Rusya Öğrenci Yurt Fiyatları


Rusyada öğrenci Yurtların’da
extra olarak okuma salonları, spor salonları, televizyon ve multimedya salonları bulunabilir.

Rusyada Yurtlar karma yurt modelidir. Moskova ve petersburg şehirleri yaşam ve konaklama giderleri olarak diğer şehirlere göre biraz daha yüksek maaliyetlere sahip iken aylık yurt konaklama ücretleri ortalama 50– 150$ arasındadır. Rusya öğrenci yurtları her bütçeye göre alternatif seçeneklere sahiptir. Ekonomik bu özelliği ile Rusya üniversiteleri her zaman alternatif olmuştur.

Not : Rusya’ya öğrenci vizesi ile gelen her öğrencinin Rusya’da bulunan ikametgah adresi davetiyeyi gönderen okulun yurdu olarak alınır. Sözü geçen öğrencinin Rusyadaki ikametgah adresi vize süresi boyunca okul yurdunda görünür.

Rusyada Eğitim Başvurusu

Şehriniz

İstenilen Program