Samara Şehri

Samara Şehri Hakkında

Rusya’nın Samara Şehri

Samaradan fotografSamara, Volga Nehiri kenarında, Nüfusu 1 169 719  olup, Rusya’nın dokuzuncu en büyük şehri olarak geçmektedir. Şehrin çevresindeki Samara Bölgesi ile birlikte üzerinde 2,7 milyondan fazla insana ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin resmi kuruluş 1586 yılına dayanmaktadır.

Samara’da Gezilecek Yerler

Samara Kalesi : Çar Fyodor Ioannovich’in geniş şehir planlama programı çerçevesinde , Samara kıyısında, Prens G. O. Sasekina gözetiminde göçebe baskınlarını önlemek ve su yolu açmak için nehire yakın bir kale inşa edilmiştir. Kale ; Samara Kalesi , Samara şehri veya Samara Kasabası olarak adlandırıldı.

Samara Leningradskaya Caddesi

Samara’da ticaret alanı iyi gelişmiştir ve Ticaret ve Ofis Merkezi “Vertical”, Şehri en yüksek binasıdır. Samara’nın mimarisi , vurgulu kontrastı ile burada görkemli eski konakları ve oymalı ahşap tek katlı evleri görebilirsiniz. Samara’nın mimari görünüşünün yüzyıllar boyunca yaratılmış olması nedeni ile çoğu mimari esere dönüşen çeşitli stillerden binalar bulmak mümkün. Samara şehrindeki yirmiden fazla müzenin en az birini ziyaret etmeye değer. Samara şehri, Avrupa’dan Sibirya, Kazakistan ve Orta Asya’nın farklı noktalarına uzanan birçok ulaşım yolunun bir parçası olan önemli bir trafik kavşağıdır.

Leningradskaya Caddesi : Leningradskaya Caddesi, Samara kentinin tarihi merkezinde, Maxim Gorky Caddesi ile şehrin güneybatı kesimindeki demiryolu arasında yer almaktadır. Kuibyshev Caddesi ve Galaktionovskaya Caddesi arasındaki bölüm bir yaya bölgesidir. Bu cadde de çok sayıda dükkan ve eski yapılı binalar bulunmaktadır. Leningradskaya caddesi sadece yürüyüşe açık bir cadde olup, gezerken sıkılmayacağınız bir caddedir.

Samara Sanat Müzesi : Tüm Samara bölgesinin çok ünlü ve prestijli bir kültür merkezidir. Müzenin bulunduğu binanın cepheleri, şehrin genel görünümleri arasında kolaylıkla görülebilmektedir ve saray tarzında yapılan iç dekorasyon, büyüklüğüne hayran kalmaktadır. Buna ek olarak, müzeye gelen ziyaretçiler önemli Samara figürleri ile tanışabilir ve Batı Avrupa sanatının temsilcilerinin çalışmalarını görebilir, ayrıca doğu ülkelerinin sanatı hakkında fikir edinebilir.Samara Sanat Müzesi

Kuibyshev Meydanı : Samara’daki Kuibyshev meydanı, Avrupa’nın en büyük ikinci meydanı olan 10 futbol sahasına ev sahipliği yapabilir. Bu geniş alanda şehrin ana bayramı düzenleniyor ve askeri yürüyüşler, Mayıs Günü gösterileri ve açık hava konserleri bu meydanda yapılıyor.

Samara Opera ve Bale Binası : Samara Akademik Opera ve Bale Tiyatrosu , 1931’de kuruldu. Tiyatronun bale topluluğu 1933’te kuruldu. 18 Şubat 1982’de tiyatro, “akademik” onursal unvanı ile ödüllendirildi. Son zamanlarda, Samara Opera Binası tamamen restore edilmiş ve en son teknoloji ile donatılmıştır. Artık halk, sadece müzikten zevk almak ve lüks iç mekana hayran olmak için geliyor.

Samara Tren İstasyonu : Şehire trenle gelen yolcuların gördüğü Samara’nın ilk görüşü tren istasyonudur. İlk olarak istasyon, 1876 yılında inşa edilmiş ve 120 yıldır düzenli olarak trenler çalışmaktadır. Daha sonra istasyon restore edilip modern bir görünüşe sahip olmuştur.

 

Rusya vizesi için detaylı bilgiye bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

WhatsApp
Scan the code
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?