Rusya Vize

Rusya Vizesi

Rusya vizesi 6 türden oluşmaktadır.

Turist Vizesi : Gezi ve Kültürel ziyaretler için alınan vize türüdür. Davetiyesiz  gerekmeksizin 1 hafta içinde alınabilmektedir.

Eğitim Vizesi : Rusya’daki eğitim alacağınız kurumun size gönderdiği davetiyeyle alınabilen vizedir. Rusya eğitim vizeleri genellikle 90 günlük çıkmaktadır. Rusya’ya geldikten sonra bulunduğunuz eğitim kurumu tarafından maksimum 1 sene olmak üzere eğitim aldığınız süre boyunca her yıl uzatılmaktadır. Eğitim kurumu tarafından gönderilen davetiyeyle beraber AIDS testi ve fotoğraf yeterlidir.Rusya Vize Ücreti

Çalışma Vizesi : Rusya’ya sizi davet eden şirket-kurum tarafından gönderilen davetiyeyle alınabilen vizedir.

Ticari Vize : Rusya Federasyonu Federal göç idare tarafından dış işleri bakanlığı onaylı davetiyeyle alınan vizedir.

Aile Vizesi : Aile veya tanıdığınız olan bir Rus vatandaşı tarafından çıkartabilen davetiye ile alınan vizedir. Maksimum 90 günlük vize alınabilmektedir.

Elektronik Vize : Rusya’nın St.Petersburg ve Vladivostok şehirleri ziyaretleri bölgeleri için alınan vizedir. Aynı gün alınabilmektedir. Fakat Covid-19 pandemi nedeniyle geçici olarak durdurulmuştur.

Rusya Vizesi Almak İçin Gerekli Belgeler

Rusya’ya gitmek isteyen kişinin yapması gerekenlerin başında Rusya Vizesi formunu eksiksiz ve düzgün doldurması gerekmektedir. Vize başvurusu yapabilmek için kritik önem taşıyan bu formu ve gerekli diğer belgelerin hazırlanması noktasında hizmet veriyoruz.

Rusya VizesiRusya devletinin bu konuda en hassas olduğu yer belgelerin tam, eksiksiz ve güvenilir bir şekilde doldurulmuş olmasıdır. Aksi durumda vize işlemleri sırasında sorunlar çıkabilmekte hatta başvurunuz olumsuz sonuçlanabilmektedir. Başvuru sırasında tarafımızdan bir takım belgeler istenmektedir. Bu belgelerin tarafımıza eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edilmesi gerekmektedir. 

Rusya vizesi başvurusu için istenilen başlıca belgeler aşağıdaki gibidir,

  • Pasaport aslı
  • Davetiyenin aslı (Turistlik vizeler için gerekmemektedir)
  • 3×4 ölçülerinde 2 adet vesikalık fotoğraf (arka fonu beyaz renkte)
  • AIDS testi  (Turist vizesi dışındaki diğer tüm vizeler için istenmektedir. Özel hastanelerden aynı gün temin edilebilir)

Tarafımıza Sıkça Sorulanlar

Rusya Vizesi Nasıl Alınır?
Rusya Vizesi Rusya Konsolosluğundan vize randevusu alınarak başlamaktadır. Rusya Konsolosluğundan vize randevusu oluşturulduktan sonra online vize formu doldurulur ve konsolosluğun istemiş olduğu evraklarla beraber başvuru gerçekleştirilir.
Rusya Vize Şartları Nelerdir?
Öncelikli Olarak Türkiye Cumhuriyetinden Çıkarılmış, dönüş tarihinden 6 ay geçerli pasaport olması gerekmektedir. Pasaportunuzun karşılıklı 2 sayfa boş bulunması en önemli hususlardan birisidir. Vize Başvurusu yapılırken diğer önemli hususlardan biriside Turistik gidiyorsanız Orijinal  Voucher, Ticari veya ziyaretçi olarak gidiyorsanız Bakanlık onaylı davetiye sunulması gerekmektedir.
Rusya Büyükelçiliğinden Vize İşlemleri Yapılır Mı?
Rusya Büyükelçiliğinden  ve Rusya Başkonsolosluklarında vize işlemleri yapılmaktadır. Bunun için Büyükelçilik ve Konsolosluğun resmi internet sayfasından randevu alınması gerekmektedir.
Rusya Büyükelçiliğinden Vize Sonucu İçin İtiraz Edilir Mi?
Başvurusu sonrası eğer cevabınız red geldiyse bunun itirazı Rusya Büyükelçiliğine  veya Rusya Başkonsolosluğuna yapılmaktadır. Vize İtirazları Rusça dilinde yazılmış dilekçe ile elden yapılmaktadır. 
Rusya Konsolosluğundan Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?
Rusya Konsolosluğundan vize başvurusu gerçekleşecekse eğer öncesinden bir vize randevusu oluşturmanız gerekmektedir. Vize Randevusu alınmadan eğer Konsolosluğa vize başvurusuna gidildiğinde evraklarınız kabul görmemektedir.
Rusya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?
Rusya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Rusya’da yaşayan bir akrabanız ya da bir arkadaşınızın davetiye göndermesi üzerine alınan bir vize türüdür. Rusya’dan gelen davetiye üzerine başvuru gerçekleşebilir.
Rusya Aile - Tanıdık Ziyaret İçin Davetiyeyi Kesin Olarak Akrabam mı Göndermesi Gerekli?
Rusya Aile Arkadaş Ziyaretinde davetiyeyi kesin olarak akrabanız göndermesi şart değildir. Rusya’da Yaşayan bir arkadaşınızda gönderebilir fakat davetiye gönderecek kişi Rusya’da oturumu veya vatandaşı olması gerekmektedir.
Ticari Vizesi Nasıl Alınır?
Rusya Ticari Vizesi Rusya hükumetinden gelen davetiye üzerine alınır. Rusya Vizesi en fazla 1 senelik çok girişli verilmekte olup 1 yıl içerisinde 6 ay oturum süresi vermektedir. Bunun için Bakanlık onaylı elektronik davetiye gerekmektedir.
Rusya Ticari Vizesi Alırken Gerekli Evraklar Nelerdir?
Rusya Ticari Vizesi alırken en önemli evraklardan birisi davetiyedir. Rusya’dan gelen davetiye elektronik bar kodlu olması gerekmektedir. Davetiyenin gelmesi üzerine Rusya Konsolosluğundan vize randevusu oluşturulur ve randevu günü evraklarınız konsolosluğa teslim edilerek vize başvuru süreci başlanır.
Rusya Turistlik Vize Nasıl Alınır?
Rusya Turistik Vize alacak olan vize başvuru sahiplerinin ilk öncelikle Rusya Konsolosluğundan vize randevusu oluşturması gerekmektedir. Sonrasında sistem üzerinden online form doldurularak randevu günü başvuru gerçekleşmektedir. Başvuru sırasında gidiş dönüş uçak bileti rezervasyonu ve orijinal ıslak imza ve kaşeli voucher sunmak zorundasınızdır.
Rus Vizesiyle Avrupa Ülkelerine Gidebilir miyim?
Rusya Hükumetinden aldığınız Turistik vize sadece Rusya’ya seyahat edebilirsiniz. Rusya Vizesi Schengen Vize kategorisine girmemektedir.
Turistlik Vize En Fazla Kaç Güne Kadar Verilebilir?
Turistlik vizeler en fazla 90 günlük tek veya iki kez girişli şeklinde verilmektedir.
Vize Başvurusuna Kendim Gelmek Zorundamıyım?
Vize Başvurusunda bulunacak vize başvuru sahipler sadece evraklarını firmamıza göndererek gelmeden başvurularını gerçekleştirmektedir.
Turistlik Vizeyle Çalışabilir miyiz?
Rusya Turistik vizeyle çalışmak resmi olarak mümkün değildir. Eğer çalışırken yakalanılırsa para cezası ve deport (sınırdışı) cezası uygulanmaktadır.
Schengen vizemiz var Rusya'ya gelebilir miyiz?
Maalesef Rusya Avrupa birliği üyesi değil arkadaşlar. Çifte vatandaş olan Avrupa da yaşayan gurbetçilerimiz eğer Rusya’ya gitmek istiyorlarsa Rusya vizesi almak zorundadırlar.

Rusya Vize Ücretleri 2022

Tarafımız aracılığıyla alınan 2022 yılı vize fiyat tarifesi aşağıdaki tabloda yer aldığı gibidir.

Vize Türü 7 iş günü 4 iş günü
Turistlik Vize 1 Aylık Tek Girişli (Vaucher ve garanti mektubu dahil) 150$ 240$
Turistlik Vize 3 Aylık Tek Giriş (Vaucher ve garanti mektubu dahil) 200$ 280$
Turistlik Vize 3 Aylık İki Girişli (Vaucher ve garanti mektubu dahil) 265$ 390$
Aile Vizesi 1-3 ay (Tek girişli) 140$ 220$
Aile Vizesi 1-3 ay (Çift girişli) 195$ 325$
Ticari Vize 3 Aylık Davetiyesi Olanlar (Tek girişli) 140$ 220$
Ticari Vize 3 Aylık Davetiyesi Olanlar (Çift girişli) 190$ 325$
Ticari Vize 1 Yıllık Davetiyesi Olanlar (Çift girişli) 310$ 550$
Ticari Vize 3 Aylık (Tek Girişli) Davetiyesi olmayanlar 12 iş günü davetiye 315$ 370$
Ticari Vize 3 Aylık (Çift Girişli) Davetiyesi olmayanlar 12 iş günü davetiye 380$ 480$
Ticari Vize 1 Yıl İçerisinde 6 ay kullanılabilir (Çok girişli) Davetiyesi olmayanlar 24-26 Gün Davetiye 550$ 700$
İşçi Vizesi 3 Aylık Tek Giriş Davetiyesi Olanlar İçin 140$ 220$
İşçi Vizesi 3 Yıl Çok Girişli Davetiyesi Olanlar İçin 320$ 560$
Eğitim Vizesi (Davetiyesi olanlar için) 175$ 255$

Eğitim vizesi ve üniversitelere kayıt işlemleri için Study in Russia sayfasından yararlanabilirsiniz.

İletişim adres bilgilerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Rusya Vizesi Başvuru Formu

    Şehriniz

    İstenilen Program