Rusya Vizesi

Sky Rusya Vize Ofisi olarak Rusya vizesi hakkında tüm merak edilenleri sizin için hazırladık. Danışmanlığımızca sizlere Rusya Vizesi nasıl alınır, Rusya vizesi için gerekli evraklar nelerdir, Rusya vizesi ne kadar ve daha tüm soruları detaylı bir şekilde bu sayfada bulabileceksiniz.

Rusya’ya seyahat etmeyi planlayan bireyler ve kurumlar için profesyonel vize danışmanlığı hizmetleri sunuyoruz. Vize süreci karmaşık ve zaman alıcı olabilir; biz bu süreci sizin için kolaylaştırıyoruz. Profesyonel ekibimizle, vize başvurunuzun başından sonuna kadar yanınızdayız. Rusya seyahatinizin başarılı ve sorunsuz olmasını sağlamak için buradayız.rusya vizesi ne kadar

Hızlı ve Etkili Çözümler

Vize işlemlerinde hız kritik bir faktördür. Acil vize ihtiyaçlarınızda bile etkili ve hızlı çözümler sunarak, planlarınızın aksamamasını sağlıyoruz.

Güncel Bilgilendirme ve Takip

Rusya’nın vize politikaları ve gereklilikleri zaman zaman değişiklik gösterebilir. Biz, sürekli güncellenen bilgilerle müşterilerimizi bilgilendiriyor ve başvuru sürecinin her aşamasında onlara eşlik ediyoruz.

Vize Türleri ve Başvuru Süreci

Turist, iş, öğrenci ve özel ziyaret vize türleri dahil olmak üzere Rusya’ya yönelik çeşitli vize başvurularında uzmanız. Vize türüne göre gereken evrakların hazırlanması, vizenin alınmasına kadar tüm süreci sizin için yönetiyoruz.

Rusya vizesi 7 türden oluşmaktadır. Aşağıda yer alan tüm vize türlerine en uygun fiyat garantisiyle hizmet vermekteyiz.

Rusya Vize Türleri

E-vize : Rusya’ya 16 gün veya daha az seyahat planlayan kişiler için en uygun alternatiftir. 5 iş günü içerisinde çıkmaktadır. E vize için gerekli tüm bilgilere Rusya e vize sayfasından ulaşabilirsiniz.

Turist Vizesi : Gezi ve Kültürel ziyaretler için alınan vize türüdür. Davetiye  gerekmeksizin 1 hafta içinde alınabilmektedir.

Eğitim Vizesi : Rusya’da eğitim alacağınız üniversitenin veya eğitim kurumunun size gönderdiği davetiyeyle alınabilen vizedir. Eğitim vizeleri genellikle 90 günlük çıkmaktadır. Rusya’ya geldikten sonra bulunduğunuz eğitim kurumu tarafından maksimum 1 sene olmak üzere eğitim aldığınız süre boyunca her yıl uzatılmaktadır. Eğitim kurumu tarafından gönderilen davetiyeyle beraber AIDS testi ve fotoğraf yeterlidir.

Çalışma Vizesi : Rusya’ya sizi davet eden şirket-kurum tarafından gönderilen davetiyeyle alınabilen vizedir.

Ticari Vize : Rusya Federasyonu Federal göç idare tarafından dış işleri bakanlığı onaylı davetiyeyle alınan vizedir.

Aile Vizesi : Aile veya tanıdığınız olan bir Rus vatandaşı tarafından çıkartabilen davetiye ile alınan vizedir. Maksimum 90 günlük vize alınabilmektedir.

Elektronik Vize : Rusya’nın St.Petersburg ve Vladivostok şehirleri ziyaretleri bölgeleri için alınan vizedir. Aynı gün alınabilmektedir.

Rusya Vize Ücreti

Tarafımız aracılığıyla alınan 2024 Rusya vize ücreti tarifesi aşağıdaki tabloda yer aldığı gibidir.

Vize Türü Normal 12-14 İş Günü Prime 8 iş günü Expres 5 İş günü
E-vize 80$
Turistlik Vize 1 Aylık Tek Girişli (Vaucher ve garanti mektubu dahil) 140$ 160$ 260$
Turistlik Vize 3 Aylık Tek Giriş (Vaucher ve garanti mektubu dahil) 200$ 220$ 300$
Turistlik Vize 3 Aylık İki Girişli (Vaucher ve garanti mektubu dahil) 265$ 285$ 410$
Turistlik Vize 6 Aylık Çok Girişli (Vaucher ve garanti mektubu dahil) 380$
Aile Vizesi 1-3 ay (Tek girişli) 150$ 170$ 240$
Aile Vizesi 1-3 ay (Çift girişli) 200$ 220$ 345$
Ticari Vize 3 Aylık Davetiyesi Olanlar (Tek girişli) 140$ 160$ 240$
Ticari Vize 3 Aylık Davetiyesi Olanlar (Çift girişli) 190$ 210$ 345$
Ticari Vize 1 Yıllık Davetiyesi Olanlar (Çift girişli) 310$ 330$ 570$
İşçi Vizesi 3 Aylık Tek Giriş Davetiyesi Olanlar İçin 140$ 160$ 240$
İşçi Vizesi 3 Yıl Çok Girişli Davetiyesi Olanlar İçin 320$ 340$ 580$
Eğitim Vizesi (Davetiyesi olanlar için) 175$ 195$ 275$

Gerekli Evraklar

Rusya’ya gitmek isteyen kişinin yapması gerekenlerin başında Rusya Vize formunu eksiksiz ve düzgün doldurması gerekmektedir. Vize başvurusu yapabilmek için kritik önem taşıyan bu formu ve gerekli diğer belgelerin hazırlanması noktasında hizmet veriyoruz.

Aksi durumda vize işlemleri sırasında sorunlar çıkabilmekte hatta başvurunuz olumsuz sonuçlanabilmektedir. Başvuru sırasında tarafımızdan bir takım belgeler istenmektedir. Bu belgelerin tarafımıza eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edilmesi gerekmektedir. 

Rusya vizesi başvurusu için istenilen başlıca belgeler aşağıdaki gibidir.

 • Pasaport aslı
 • Davetiyenin aslı (Turistlik vizeler için gerekmemektedir)
 • 3×4 ölçülerinde 2 adet vesikalık fotoğraf (arka fonu beyaz renkte)
 • AIDS testi  (Turist vizesi dışındaki diğer tüm vizeler için istenmektedir. Özel hastanelerden aynı gün temin edilebilir)

rusya vizesi sorularıRusya Vizesi İçin Sıkça Sorulanlar

Nerden başlamalı?
Taramız danışmanlığında almak isteyen vatandaşlar için 0850 466 70 07 numaradan tarafımıza ulaşmanız yeterlidir. Bireysel başvuracaklar Rusya Konsolosluğundan randevu alarak başlamaktadır. Randevudan sonra vize formu doldurulur ve konsolosluğun istemiş olduğu evraklarla birlikte başvuru yapılmaktadır.
Rusya Vize Şartları Nelerdir?
Öncelikli Olarak Türkiye Cumhuriyetinden Çıkarılmış, dönüş tarihinden 6 ay geçerli pasaport olması gerekmektedir. Pasaportunuzun karşılıklı 2 sayfa boş bulunması en önemli hususlardan birisidir. Vize Başvurusu yapılırken diğer önemli hususlardan biriside Turistik gidiyorsanız Orijinal  Voucher, Ticari veya ziyaretçi olarak gidiyorsanız Bakanlık onaylı davetiye sunulması gerekmektedir.
Rusya Vize Fotoğraf Ölçüsü Nasıl Olmalıdır?
3×4 veya 3.5×4.5 ölçüler kabul görmektedir.
Rusya Büyükelçiliğinden Vize İşlemleri Yapılır Mı?
Rusya Büyükelçiliğinden  ve Rusya Başkonsolosluklarında vize işlemleri yapılmaktadır. Büyükelçiliğin resmi internet sayfasından randevu alınması gerekmektedir.
Rusya Büyükelçiliğinden Vize Sonucu İçin İtiraz Edilir Mi?
Başvurusu sonrası eğer cevabınız red geldiyse bunun itirazı Rusya Büyükelçiliğine  veya Rusya Başkonsolosluğuna yapılmaktadır. Vize İtirazları Rusça dilinde yazılmış dilekçe ile elden yapılmaktadır. 
Rusya Konsolosluğundan Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?
Rusya Konsolosluğundan vize başvurusu gerçekleşecekse eğer öncesinden bir vize randevusu oluşturmanız gerekmektedir. Vize Randevusu alınmadan eğer Konsolosluğa vize başvurusuna gidildiğinde evraklarınız kabul görmemektedir.
Rusya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?
Rusya Federasyonu içerisinde yaşayan bir yakınınızın davetiye göndermesiyle alınan vize türüdür. Rusya’dan gelen davetiye üzerine başvuru gerçekleşebilir.
Rusya Aile - Tanıdık Ziyaret İçin Davetiyeyi Kesin Olarak Akrabam mı Göndermesi Gerekli?
Aile Arkadaş Ziyaretinde davetiyeyi kesin olarak akrabanız göndermesi şart değildir. Rusya’da ikameti bulunan bir arkadaşınızda gönderebilirsiniz. Davetiye gönderecek kişi Rusya’da oturumu veya Rus vatandaşı olması gerekmektedir.
Ticari Vizesi Nasıl Alınır?
Rusya Ticari Vizesi Rusya hükumetinden gelen davetiye üzerine alınır. En fazla 1 senelik çok girişli verilmekte olup 1 yıl içerisinde 6 ay oturum süresi vermektedir. Bunun Elektronik davetiye gerekmektedir.

Tarafımıza Gelen Diğer Sorular

Rusya Ticari Vizesi Alırken Gerekli Evraklar Nelerdir?
Rusya Ticari Vizesi alırken en önemli evraklardan birisi davetiyedir. Rusya’dan gelen davetiye elektronik bar kodlu olması gerekmektedir. Davetiyenin gelmesi üzerine Rusya Konsolosluğundan vize randevusu oluşturulur ve randevu günü evraklarınız konsolosluğa teslim edilerek vize başvuru süreci başlanır.
Rusya Turistlik Vize Nasıl Alınır?
Rusya Turistik Vize alacak olan vize başvuru sahiplerinin ilk öncelikle Rusya Konsolosluğundan vize randevusu oluşturması gerekmektedir. Sistem üzerinden online form doldurularak randevu günü başvuru gerçekleşmektedir. Başvuru sırasında gidiş dönüş uçak bileti rezervasyonu ve orijinal ıslak imza ve kaşeli voucher sunmak zorundasınızdır.
Rus Vizesiyle Avrupa Ülkelerine Gidebilir miyim?
Rusya Hükumetinden aldığınız Turistik vize sadece Rusya’ya seyahat edebilirsiniz. Rusya Schengen Vize kategorisine girmemektedir.
Turistlik Vize En Fazla Kaç Güne Kadar Verilir?
En fazla 90 günlük tek veya iki kez girişli şeklinde verilmektedir.
Vize Başvurusuna Kendim Gelmek Zorundamıyım?
Vize Başvurusunda bulunacak vize başvuru sahipler sadece evraklarını firmamıza göndererek gelmeden başvurularını gerçekleştirmektedir.
Turistlik Vizeyle Çalışabilir miyiz?
Rusya Turistik vizeyle çalışmak resmi olarak mümkün değildir. Eğer çalışırken yakalanılırsa para cezası ve deport (sınırdışı) cezası uygulanmaktadır.
Schengen vizemiz var Rusya'ya gelebilir miyiz?
Maalesef Rusya Avrupa birliği üyesi değil arkadaşlar. Çifte vatandaş olan Avrupa’da yaşayan gurbetçilerimiz eğer Rusya’ya gitmek istiyorlarsa vize almalılar.
Turistik Vize için Gerekli Evraklar
 • Pasaportunuz (Rusya seyahat sürenize ek olarak, en az 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır.)
 • 1 Adet arka fonu beyaz biyometrik fotoğrafınız (6 aydan daha eski olmamalıdır)
 • Ev adresi, telefon, e-posta adresi (Resmi evrak olma şartı yoktur.)
 • İşyeri Adı ve İş adresi, telefon (Resmi evrak olma şartı yoktur.)
 • Voucher (Yabancı Turist Kabul Belgesi) tarafımızdan hazırlanır ve yukarıdaki tabloda gösterilen fiyatlara dahildir.
Ticari Vize için Gerekli Evraklar
 • Pasaportunuz (Rusya seyahat sürenize ek olarak, en az 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır.)
 • 1 adet arka fonu beyaz biyometrik fotoğrafınız (6 aydan daha eski olmamalıdır)
 • Kimlik fotokopisi
 • Ev adresi, telefon, e-posta adresi (Resmi evrak olma şartı yoktur.)
 • İşyeri Adı ve İş adresi, telefon (Resmi evrak olma şartı yoktur.)
 • Rusya ticari davetiye mektubu (Rusya’dan orjinal davetiye mektubu veya elektronik gelen davetiye mektubunun fotokopisi veya Telex numarası)
Aile-Arkadaş Vizesi için Gerekli Evraklar
 • Pasaportunuz (Rusya seyahat sürenize ek olarak, en az 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır.)
 • 1 adet arka fonu beyaz biyometrik fotoğrafınız (6 aydan daha eski olmamalıdır)
 • Ev adresi, telefon, e-posta adresi (Resmi evrak olma şartı yoktur.)
 • İşyeri Adı ve İş adresi, telefon (Resmi evrak olma şartı yoktur.)
 • Misafir davetiye mektubu (Rusya’dan veya Türkiye’deki Rus Konsolosluğu’ndan)
 • Davetiyeyi gönderen Rus vatandaşının doğum tarihi (Gün,Ay,Yıl)
Öğrenci Vizesi için Gerekli Evraklar
 • Pasaportunuz (Rusya seyahat sürenize ek olarak, en az 5 yıl geçerlilik süresi olmalıdır.)
 • 1 adet arka fonu beyaz biyometrik fotoğrafınız (6 aydan daha eski olmamalıdır)
 • Ev adresi, telefon, e-posta adresi (Resmi evrak olma şartı yoktur.)
 • Öğrenci davetiyesi (Rusya’da okuyacağınız okuldan)
Çalışma Vizesi için Gerekli Evraklar
 • Pasaportunuz (Rusya seyahat sürenize ek olarak, en az 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır.)
 • 1 adet arka fonu beyaz biyometrik fotoğrafınız (6 aydan daha eski olmamalıdır)
 • Ev adresi, telefon, e-posta adresi (Resmi evrak olma şartı yoktur.)
 • İşyeri Adı ve İş adresi, telefon (Resmi evrak olma şartı yoktur.)
 • İşçi davetiyesi (Rusya’da bulunan şirketten)
Vize Başvuru Formu

Tarafımızdan danışmanlık almak istiyorsanız aşağıdaki talep formunu doldurabilirsiniz. En geç 24 saat içinde tarafınıza dönüş yapılacaktır.

  Şehriniz

  İstenilen Vize Türü
  [recaptcha]