İlk Moskova Devlet Tıp Üniversitesi Sechenov

Devlet Tıp Üniversitesi Sechenov Devlet Tıp Üniversitesi Hakkında

İlk Moskova Devlet Tıp Üniversitesi Sechenov

Adından Sizin de anlayabileceğiniz gibi Rusya‘nın ilk tıp üniversitesidir. Üniversite, İmparatoriçe Elizabeth Petrovna’nın hükümdarlığı sırasında M.V. Lomonosov’un ısrarları sayesinde Kont I. Shuvalov’un önerisiyle 1755’te Moskova İmparatorluk Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak kuruldu. Fakat tıp fakültesi’nde dersler 1758’de başladı.

Sechenov Devlet Tıp Üniversitesi BinasıMoskova Devlet Üniversitesi bilimsel araştırma enstitüleri gibi bir dizi modern bilimin en önemli alanlarda uzmanlaşmıştır. Nükleer Fizik, Astronomi, Lazerler, Moleküler Biyoloji, biyoorganik Kimya, Antropoloji, Malzeme Bilimleri, Ekoloji, İnsani Bilimler gibi birçok dal içermektedir.

Toplam kayıtlı öğrenci sayısı (mezunlar ve yarı zamanlı öğrenciler de dahil olmak üzere) 40 000 öğrencidir. 8 500 profesör ve profesörlerin araştırma ortakları , 80 ülkeden yabancı öğrenci sayısı 5000’i bulmuştur.
Moskova Devlet Tıp  Üniversitesi önde gelen uluslararası kuruluşlarla anlaşmaları vardır (örneğin, UNESCO, Dünya Bankası), Birçok uluslararası dernek üyesidir ve  300 üniversite ile resmi anlaşması vardır.

İlk Sene Hazırlık Fakültesi

Rusya Üniversiteleri genelinde olduğu gibi Lisans, uzmanlık ya da Yüksek lisans eğitimleri için Moskova Sechenov Devlet Tıp Üniversitesi tercih eden öğrencilerimiz ilk sene hazırlık fakültelerinde eğitim alıp yıl sonu yapılacak sınavda gerekli başarı puanına erişip Rusya Üniversite Hazırlık Sertifikası almak zorundadırlar. Rusya’da eğitim alan Öğrenciler hazırlık fakültesinin ikinci döneminden itibaren ek dersler almaya başlarlar. Hazırlık fakültesinde alınacak dersler seçilecek lisans yada yüksek lisans bölümlerine göre değişmektedir.

Moskova Sechenov Devlet Tıp Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Moskova Devlet Tıp Üniversitesi

Moskova Sechenov Devlet Tıp Üniversitesi  tüm Rusya Devlet Üniversitelerindeki gibi bünyesine aldığı yabancı öğrencilerine kendine bağlı öğrenci yurtlarında konaklama imkanı tanımaktadır. Üniversitenin öğrenci yurtları kampüs içerisinde bulunmaktadır. Üniversitenin öğrenci yurtları tek kişilik yada 2-3 kişilik odalardan oluşup, Kamera sistemi, İnternet ve binada güvenlik görevlileri bulunmaktadır. Üniversitenin yurt ücreti 100-150$ arasında olup, ücret yurt odalarının kalitesine ve kişi sayısına göre ve değişkenlik göstermektedir. Öğrenci yurtları ücretleri dönemlik olarak yatırılmaktadır.

Moskova Sechenov Devlet Tıp Üniversitesi Bölüm Ve Fiyatları

Aylık Yurt Ücreti Sağlık Sigortası Aylık Yaşam Maliyeti
125$ 220$ (1 Yıl) 400$
Bölümler Bölüm Süresi Yıllık Bölüm Ücreti
Genel Tıp Rusça Program 6 Yıl 8500$
Genel Tıp İngilizce Program 6 Yıl 8500$
Diş Hekimliği Rusça Program 5 Yıl 8500$
Diş Hekimliği İngilizce Program 5 Yıl 8500$
Eczacılık 4 Yıl 6500$
Biyoteknoloji 4 Yıl 4500$
Tıbbı Biyokimya 4 Yıl 4500$
Tıbbı Biyofizik 4 Yıl 4500$
Hemşirelik 4 Yıl 3200$
Moskova Sechenov Devlet Tıp Üniversitesi Başvuru Formu

  Şehriniz

  İstenilen Program


  WhatsApp
  Scan the code
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?