Referanslarımız

Rusya’nın çeşitli şehirlerinde öğrenim gören öğrencilerimizin ve velilerin tarafımıza yapmış oldukları geri bildirimleri buradan görebilirsiniz.

rusyada st.petersburg şehrinde okuyan türk öğrenciMuratcan GÜLSEVER

St.Petersburg Devlet Üniversitesi

Eğitim öncesi ve öğrenim gördüğüm sırada verdiği bilgiler ve ilgisiyle Eren bey’e teşekkür ederim. Birçok firma ile görüştüm ve sonunda sizinle çalışmaya karar verdim. Tecrübeleriniz Rusya'da yaşamımda çok ama çok faydalı oldu. St.Petersburg tek kelimeyle harika bir şehir diyebilirim. Kışları diğer Rusya şehirlerine göre çok daha soğukmuş gerçekten. St.Petersburg doğal güzellikleri, beyaz geceleri müzeleri, gece yaşamı ve tiyatroları ile muazzam bir şehir. 

Kazan Öğrencimiz Melis

Zeynep Melis TANKUT

Kazan Federal Üniversitesi

Rusya’ya gelmeyi lise son sınıfa başlamadan önce düşünüyordum. Daha sonra üniversite sınavımın açıklanmasıyla kesinleşti. Türkiye’de tıp bölümleri puanları oldukça yüksek. Rusya’yı nasıl buldum: Hem ülkemde denkliği olan hem de en iyi üniversiteler sıralamasında olup aynı zamanda Avrupa ve Amerika’ya kıyasen oldukça ucuz olan bir yer arıyordum. O esnada karar verdim. Çoğu üniversite dünyada ilk 1000 bin sıralamaya sahip hem de uygun fiyatlı. Hem aylık geçim olarak hem de okul ücreti ve yurt. Haziran ayında diploma gibi belgelerimi tamamladıktan sonra başvurum tamamlandı. Davetiye vize gibi işleri şirket ayarlıyor. Ve Rusya’ya geldiğimde onlar karşıladılar. Okul kaydım ve yurda yerleştirelene kadar yanımda oldular. Kazan Federal Üniversitesin’de Rusça hazırlık okuyorum. Okul disiplinli devamsızlığa önem veriyorlar. Şehir ufak ve samimi. Ayrıca diğer şehirlere göre aylık geçim gideri çok uygun. Ulaşım kolay. Kaldığım yurt çok iyi. İçinde her türlü şey var. Etkinlikler, güzellik salonu, market, cafeler, buz pateni... Genel yaşam ile ilgili problem olmuyor. Okulla ilgili, bölüme geçiş ve sınavlar hakkında olan sorular ve problemlerle ilgili danışman şirket hala yardım ediyor. Kazan önerebileceğim güzel ve rahat bir şehir.

Mehmet İŞLER (Ömer Faruk İŞLER'in Velisi)
Kazan Devlet Tıp Üniversitesi

Oğlumuz zeki bir çocuktu. İlk yıl üniversite sınavı puanları daha yüksekti. Tekrar deneyip istediği üniversiteye gitmek istedi. Ancak olmadı. Bu arada lise son sınıftan bu güne beni yurt dışında okutun diye söylüyordu. Kendisi internet üzerinden yurtdışına öğrenci gönderen firma araştırmasından sonra Sky Education ile görüşmeye karar verip vakit geçirmeden gittik. İlk görüşmemizde Rusya temsilci ile görüşme şansımız oldu. Yeterli bulduğumuz açıklamalar sonrası kararımızı verdik. İstenilen belgeleri hazırlamıştık ve teslim ettik. Evrakların Rusça'ya tercümesi, başvuru vize, uçak bileti gibi süreçteki işlemleri firmamız halletti. Herhangi bir sorun yaşamadık. Günü geldiğinde, bilgi ve belgelerimiz bize ulaştırıldı. Kazan da oğlumuz temsilci ile karşılandı ve gereken işlemleri yapıldı. Oğlumuz 29 Eylül 2017'den bu yana hazırlık eğitimi görmektedir. En güzel yanı, firmamızın ilgili temsilcileri ile her zaman iletişime geçebilmemiz ve çözüm bulmalarıydı. Asla ilgilenmemezlik yapılmadı. Yürekten teşekkür ederim. Teşekkürler, Sky Education ve değerli temsilcileri. İşlerinizde başarılar.

Rusyadaki Öğrencilerimiz

Deniz BÜTÜN

Nijniy Novgorod Devlet Dil Üniversitesi

Profesyonel, anlayışlı, sabırlı. Verilen değeri hak eden bir şirket. Başarılarınızın devamını dilerim.

 Nijniy Novgorod öğrenciErdem BAKAN

Nijniy Novgorod Devlet İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi

İyi ve ilgili bir firma

Özgür ERTEKİN

Nijniy Novgorod Devlet Pedagoji Üniversitesi

Üniversite tercihi konusunda zorlanırken, tek tek her yerin artılarını eksilerini önüme koydular. Çok fazla kafamda soru vardı. Vize işlemlerinin zorluğunu dahi hiç hissetmedim herşeyi kendileri halletti. Ayrıca kayıt süreci sonrasında, hazırlık döneminde de sürekli irtibatta olup desteklerini esirgemediler. Rusya'da eğitim planınızı yapmadan ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Fazla bilgi kirliliği var.

Moskovada okuyan türk öğrenci

Erolcan ÇELİK

Moskova Devlet İnşaat Üniversitesi

2015 yılında herşeye yabancı olan bir firma aracılığıyla Nijniy Novgorod'a geldim hiç bir şeyle ilgilenmiyorlar, bir problemin olduğunda söyleyemiyordun bile ki çok geçmeden pasaportumu kaybettim. Geleli az bir zaman olmuştu, dil bilmiyordum. Derdimi anlatmakta sıkıntı yaşadığımda okul bana yardımcı olunması için Sky Education ı aradı ve sonrasında okul muhatap olarak Sky Education ı aldı diğer firma yoktu ortalıkta ve bu şekilde Eren beyle tanıştık. Beni başka firmanın getirmiş olmasına rağmen ben dahil oradaki herkesin problemleriyle her türlü ilgileniyordu. Sonrasında özel sebeplerden dolayı Türkiye'ye geri döndüm. Çok geçmeden Rusya'ya geri dönmek istedim ve Sky Education aracılığı ile bu sefer Moskova'ya geldim. Şuan Moskova devlet inşaat üniversitesinde okuyorum burada ikinci senem. Eğitim ve yaşam konusuna gelirsek, buradaki yaşam kalitesi oldukça iyi. Dünyanın sayılı üniversiteleri arasında olan bir yerde öğrenim görmek kendini geliştirmek açısından çok önemli.

Nijniy Novgorod öğrenci

Mustafa Zafer SOYDAM

Nijniy Novgorod Devlet Üniversitesi

İşini çok iyi yapan, profesyonel kadro ile çalışan bir firma. Varlığınız beni çok mutlu etti. Hayal ettiğim yerdeyim.