Volgograd Şehri – Rusya Şehirleri

Volgograd Şehri Hakkında

Volgograd Şehri

Volgograd Volga Nehri’nin batı yakasındaki Rusya Federasyonu’nun güneydoğusundaki bir şehridir. Volgograd en uzun Rus şehirlerinden biridir. Kentin toplam nüfusu 1 018 790 bin kişi ile – 859, 353 metrekare yüz ölçümüne sahiptir. Volgograd adı aslında 1589 yılına dayanıyor. Bu yıl aynı zamanda kuruluş yılı olarak kabul edilmektedir. 1589’dan 1925’e kadar şehir, Tsaritsyn adını gururla taşıyordu. 1925’te Stalingrad olarak yeniden adlandırıldı. Günümüzdeki Volgograd adını ise 1961 yılında almıştır.

Volgogorad Şehri fotoVolgograd’daki açık hava etkinlikleri, tekne turları ve balıkçılığı ile ünlüdür. Balıkçılar için, temel eğlence hizmetlerinden ayrı olarak, tecrübeli bir avcı rehberliği altında balık avlama gezileri çok keyiflidir. Balık tutmak için, kamp alanları balıkçılara ihtiyaç duydukları her şeyi sağlar: olta takımı, tekneler ve daha fazlasını burada bulabilirsiniz. Volgograd şehri uzun zamandır bir kahraman şehir olarak ünlenmiştir ve bu nedenle manzaralarının çoğu doğrudan Büyük Vatanseverlik Savaşı olayları ve özellikle de Stalingrad Savaşı ile bağlantılıdır. Tabii ki, şehrin en önemli görüşü Mamayev Kurgan’dır, burada en şiddetli savaşlar gerçekleşmiştir.

Volgograd’daki Mamayev Kurgan’a ek olarak, “Stalingrad Savaşı” adlı panorama müzesini, Fallen Fighters’ın alanını, bir planetaryumu, Dans Köprüsü’nü ve diğer cazibe merkezlerini ziyaret etmeye değer.

Volgograd’da dinlenmek her zevke göre uyumludur. Doğa ve temiz hava sevenler için Volgograd ziyaretçiler için ideal bir yer olacaktır. Özellikle Akhtuba, Volga veya Don kıyılarında harika bir tatil, hem yetişkinlere hem de çocuklara hitap ediyor.

Bugün Volgograd topraklarında çeşitli tatil merkezleri vardır. bunların çeşitliliği her tatilcinin en uygun seçeneği seçmesine izin verecektir. Volgograd rekreasyon merkezlerinin çoğu, rahat ve rahat evler sunar, kendi restoranlarına, saunalarına, su kenarında çardaklara, açık yüzme havuzlarına, spor sahalarına sahiptir.

Yaz aylarında çoğu bölge şehrin plajlarında dinlenmeyi tercih eder. Volgograd’ın en popüler plajları, TsPKiO’nun yakınındaki plaj ve TRC “Europe City Mall” yakınındaki sağ sahil plajıdır. Konukların hizmetinde – şemsiyeler, duşlar, gölgeli kanopiler, voleybol sahaları, şişme kaydıraklar, kafeler ve otopark.

Çocuklu tatilciler, şehrin merkezindeki Volgograd Kent Parkı olan turistik yerleri bulunan donanımlı parkları ziyaret edebilirler. Volgograd’da iyi vakit geçirebileceğiniz birçok kafe, restoran, bar ve eğlence merkezi bulunmaktadır. Turistler arasında büyük bir popülerlik, rahat kafeler, çocuk cazibe merkezleri ve diskolar ile Central Embankment’a sahiptir.

Volgograd’da Gezilecek Yerler

Mamayev Kurgan Anıtı : Stalingrad Savaşı, insanlık tarihindeki en kanlılardan biridir. Türkiye’de ”ya istiklal, ya ölüm” nasıl halen hatırlanıyorsa Rusya’da da “Geri dönmek yok!” sloganı halen günümüzde hatırlanmaktadır. Stalingrad savaşı II. Dünya Savaşı’nda en önemli dönüm noktası olmuştur.. Stalingrad zaferinin ana sembolüsavaş sırasında Mamayev Kurgan, Sovyet birliklerinden Almanların arkalarına geçerek ekibiyle birlikte alman ordusunu çembere alışıdır. Savaş kahramanı olan Mamayev Kurgan ve askerlerinin öldüğü yere bir anıt kompleksi inşa etmeye karar verilir.

Anıtın inşası 1959 yılında mimar Vuchetich’in rehberliğinde başlamış ve 1967’de sona ermiştir. Ancak, ünlü anıt topluluğu her yıl tamamlanıp tamamlanmaya devam ediyor. Anıtın tüm unsurları – kareler, heykeller, kabartmalar, anıtlar – tamamen semboliktir. Anıtın üzerine kurulmuştur tam da Stalingrad savaşının sürdüğü tam iki yüz gün gibi.

Klub Mojo : Süpermodern gece kulübü. Şehirdeki en iyi gece kulübü olarak nitelendirilen Mojo kendi DJ’leri, Avrupa ve Japon mutfağı ile gece hayatını sevenler için iyi bir alternatiftir. Bir çok ünlü ismin yanı sıra özellikle Ünlü sporcu Elena Isinbayeva’nın düzenli olarak buraya geldiği söyleniyor.

Diğer Rusya şehirleri hakkında bilgi almak için burayı tıklayınız.

WhatsApp
Scan the code
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?