Krasnodar Şehri | Rusya Şehirleri

Krasnodar Şehri | Rusya Şehirleri

Krasnodar Şehri

Rusya‘nın Gürcistan sınırına ve karadenize yakın kuzey kafkasyada yeralan kentidir. Karadeniz ve azak denizi arasında yer alır. Krasnodar 120 milliyetten insanın yaşadığı metropolit bir kent olup nüfusu 900.000 civarındadır. Dünya’nın en cazip ve en iyi yaşam kenti ödülünü 2011 yılında almıştır.
Krasnodar ŞehriKuban
nehri şehri 2 ye böler. Büyük bir sanayi merkezi olan Krasnodar gıda, makine, kimya, petrokimya, mikrobiyoloji, inşaat ve enerji sektörü önde gelir. Tarıma elverişli geniş ovaları bulunmaktadır. Daha çok tarımla uğraşıyorlar. Kavun, karpuz, şeker pancarı, ayçiçeği benzeri sebze ve meyveleri yetiştiriliyor. Birçok Türk fabrika ve şirketleri bulunmaktadır. Tarım ve Turizm ana sektörleri oluşturmaktadır. Rusya‘nın en önde gelen Rus şarap üreticileri Krasnodar‘ın taman yarım adasında bulunmaktadırlar.

Krasnodar bilim, eğitim ve kültür merkezidir. 12 üniversite ,35 ‘i aşkın üniversite alt kurumları 100.000 i aşkın öğrenci kontenjana sahiptir. Krasnodar aynı zamanda bir öğrenci şehridir. Dünya’nın birçok ülkesinden gelen öğrenciler çeşitli branşlarda eğitimlerini sürdürmektedirler.

KRASNODAR ŞEHRİNİN ÖNDE GELEN ÜNİVERSİTELERİ

KUBAN DEVLET ÜNİVERSİTESİKrasnodar Şehri sahil

KUBAN DEVLET TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

KUBAN DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ

Krasnodar’da Gezip Görülecek Yerler

Kültür merkezleri, tiyatrolar, arkeoloji ve sanat müzeleri, güzel sanatları, müzikal kompleksleri, opera ve baleleri,su parkları, şehir parkları ve botanik bahçeleriyle kültürünü yansıtır. Otobüs duraklarındaki mozaikleri, heykel ve kabartmalarıyla şehir insanı büyüler. 7 Tiyatro var kentte. İkisi Kukla tiyatrosu. Gene kentin özelliklerinden biri de Katerina’nın sarayının bu kentte oluşu. Puşkin Kütüphanesi şehirde bilinen sembollerindendir. Krasnodar‘da Avrupa’nın en büyük spor kompleksi bulunmaktadır. kentte. Kuban Nehri’nin üstünde yapılan köprü ilginçtir. Yeni evliler gelip kilit asıyorlar köprünün korkuluklarına. İnanıyorlardı ki kilitler onların evliliklerini de sağlamlaştıracak ve hiç ayrılmayacaklardır bir daha…Krasnodar futbol takımı Rus 1.ligin’de mücadele etmekte ve 40.000 kişilik stadı bulunmaktadır.

Krasnodar’da Ulaşım

Krasnodar Şehri köprüHava, Demiryolu,Nehir,Otobüs ve Tramvay gibi tüm ulaşım tercihlerini barındıran önemli bir ulaşım merkezidir.2 büyük tren istasyonu bulunmaktadır. Krasnodar Uluslararası havaalanından İstanbul’a hergün direkt seferler bulunmaktadır. Ayrıca Samsun’a haftada 2 sefer düzenlenmektedir. Şehirde Karasal iklim hakimdir; yazları sıcak, kışları da soğuk geçer. Türkiye iklimini andırır.Samsun kardeş şehridir. Krasnodar’da Türk konsolosluğu bulunmaktadır! Büyük hipermarketleri, çeşitli cafe ve restaurantları, gece kulüpleri, sanatsal binaları ile sosyal hayatın canlı olduğu nadide bir şehirdir.

Krasnodar şehrine vize almak için bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

Diğer Rusya şehirleri ni görmek için bağlanıya tıklayınız.

WhatsApp
Scan the code
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?