Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesi

Kuban Devlet Teknoloji ÜniversitesiKrasnodar şehrinin Teknik Üniversitesi olan Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesi 1918 yılından beridir ; 45 bilimsel araştırma,uygulama ve tasarım birimiyle 8 fakülte ve 5 enstitü ile 1400’den fazla eğitim ve öğretmen personeli ile 25.000 öğrenciye teknik eğitim sunmaktadır. Yeni bilgi teknolojilerinin uygulanmasında uygulanmakta olan öğretim yöntemleri ; uluslararası sanayi ileri teknolojileri, medya teknolojilerine dayalı elektronik ders kitapları, simülatör sistemleri, laboratuar kılavuzları, test ve öğretim sistemleri ile yazılım ürünleridir. Üniversite kütüphanesi öğrencilerin internet aracılığıyla dünyanın bütün bilgi kaynaklarına erişim sağlar.

Kuban Devlet Teknik Üniversitesinin misyonu 21.yüzyıl dünyasına hizmet edecek öğrencilerin bilgi ve bilim ile donatarak yetiştirmektir. Bağımsız eylemin sonuçlarını planlama ve öngörüyü sağlayan , sorunu çözmek için inisiyatif alan, sosyal bireyler yetiştirmektedir. Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesi Rusya’nın önde gelen en büyük eğitim ve araştırma merkezlerinden biridir. Kuruluşlar ve şirketler için ekonomi, mühendislik, imalat, enerji, inşaat, yol, petrol ve doğal gaz profillerinde uzmanlar yetiştirir.
Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesinin eğitim’de ki kilit hedefleri ;temel eğitim sağlanması; özel modern bilgi ile donatılan öğrenciler; öğrenmek öğretmek; geliştirmek için öğretmektir.

Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesi Hakkında

Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesi binası

Temel eğitim, değişen pazar taleplerini karşılamak için tüm meslek hayatı boyunca yaptığı dönüşümdür. Yüksek öğretim programlarının tümünde eğitim matematik, fen, sosyal, ekonomik ve özel çalışmalarda temel eğitim sürekli olan bir programa dayanır. Tüm bölümlerin müfredatı, eğitim içeriği ve kalitesi izlenmektedir. Eğitim ; yerli – yabancı bilim adamları ve teknolojinin en son başarıları ile bilimsel araştırma sonuçlarına dayanmaktadır.

Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesi eğitimde yenilikçi faaliyetleriyle prestijini korur, yüksek kalitede eğitim vererek dünya üniversiteleri arasında rekabeti arttırır. Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesi Avrupa standartlarına uygun, yüksek kaliteli eğitim hizmetleri elde etmeye çalıştığı için uluslararası onursal Avrupa Kalite Ödülünü layık görülmüştür. Eğitim süreci yeni bilgi ve geleneksek teknolojilerinin öğretim araçlarının kullanımına dayalıdır.

Eğitim süreci elektronik kitaplar, egzersiz ekipmanları, laboratuvar dersleri, test sistemleri, multimedya teknolojisine dayalı eğitim sistemleri , bilgisayar destekli tasarım, endüstri bilgisi, sayısal kütüphaneler, telekomünikasyon (e-posta ile veritabanları dahil olmak üzere, yazılım eğitim ürünleri kullanır forum, sohbet). 1,200000 materyala sahip kütüphanesi ile bölgede ki en büyük teknik kütüphanelerden birine sahiptir. Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesi Mezunlarının istihdam edilme oranı %97 ile göze çarpmaktadır. Rusya’da üniversite eğitim ücretleri hakkında detaylı bilgilere bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Başvuru başlangıç tarihi : 3 Nisan

Son başvuru tarihi : 29 Eylül

Hazırlık eğitimi : 8-10 ay, 6-14 kişilik sınıflarda haftada 20 – 25 saat Rusça dil eğitimi)

( Başlangıç tarihi : 1 eylül – 25 Haziran Bitiş tarihi : Haziran – Temmuz sonu )

SINIRLI KONTENJAN! Hazırlık yılı masrafları hakkında bilgi almak için başvuruda bulunabilir veya iletişim sayfasından irtibata geçebilirsiniz.

Başvuru için gereken belgeler ve başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesi – BÖLÜMLER ve MASRAFLAR

Kuban Devlet Teknik Üniversitesi yurt aylık ücreti 45$
Krasnodar şehrinde ortalama aylık yaşam gideri 250$
1 yıllık sağlık sigortası 100$
Makine Mühendisliği Yıllık 2175$ (4yıl)
İnşaat Mühendisliği Yıllık 2175$ (4yıl)
Bilgisayar Mühendisliği Yıllık 2751$ (4yıl)
Yazılım Mühendisliği Yıllık 2751$ (4yıl)
Kimya ve Biyokimya Mühendisliği Yıllık 2751$ (4yıl)
Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği Yıllık 2175$ (4yıl)
Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Yıllık 2175$ (4yıl)
Güç ve Elektrik Mühendisliği Yıllık 2175$ (4yıl)
Çevre Mühendisliği Yıllık 2175$ (4yıl)
Gıda Mühendisliği Yıllık 2175$ (4yıl)
Kamu Yönetimi Yıllık 2175$ (4yıl)
Sosyoloji Yıllık 2175$ (4yıl)
Ekonomi Yıllık 1946$ (4yıl)
İşletme Yıllık 1946$ (4yıl)
Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Yıllık 1946$ (4yıl)

Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesi Başvuru Formu

    Şehriniz

    İstenilen Program