Rusça Dili

En çok yaygın dillerden biri olarak adlandırılan Rusça Kiril alfabesini kullanıyor. Dünyada en çok konuşulan 5 dilin içinde yer alan Rusça Belarus, Ukrayna, İsrail, Kazakistan, Kırgızistan, Estonya, Azerbaycan, Ermenistan, Moldova, Gürcistan, Tacikistan gibi ülkelerde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Estonya’da nüfusun yaklaşık %70 i Rusça konuşurken, İsrail’de 1 milyon kişi tarafından Rusça konuşulmaktadır. Bunlar eski Sovyetler birliğinden göçmen Yahudilerdir. Rusça Ayrıca birleşmiş milletlerin resmi dillerinden bir tanesidir. Rusçada vurgulama çok önemlidir. Rusça Yüzyıllar boyunca Almanca, İngilizce, Latince, Fransızca ve Lehçe dillerinden etkilenmiştir.

Rusya'da Dil Kursları

Günümüzde Kazakistan, Belarus, Özbekistan, Ukrayna, Kırgızistan, Moldova, Azerbaycan, Gürcistan, Ermenistan’da bulunan okullarda zorunlu olarak Rusça eğitim verilmektedir.

Rusçanın Önemi

Şüphesiz ki Rusça günümüzde dünyanın en çok konuşulan dilleri arasında olmakla birlikte aynı zamanda insanların en çok tercih ettiği dil haline gelmiştir. Rusya Federasyonu içerisinde Rusyada üniversite eğitimi alan, Rusyada yüksek lisans yapan öğrencilerin sayısı her geçen yıl dahada artmaktadır. Bu durumu etkileyen başlıca sebeplere bakacak olursak kuşkusuz özellikle son yıllarda Rusya’nın ekonomik, sosyal ve kültürel yapısının hızla ilerlediğini göreceğiz.

İnsanlar geçmişten bugüne her zaman geleceğini görebilen, güçlü, kendinden emin ülkelerde eğitim almak istemişlerdir. Rusya’da özellikle son yıllarda dış politikada, ekonomide, alt yapıda, iç ve dış ticarette göstermiş olduğu kendinden emin duruşuyla bir çok ülkeden güven oyu almıştır.

Rusya’da eğitim alabilmek diğer ülkelere göre daha ekonomiktir bu sebeple veliler ve öğrenciler tarafından yurt dışı eğitimde Rusya alternatif tercih haline gelmiştir.

Rusya’da Rusça Dil Kursları

Rusya’da bulunan dil kurslarında Rusça eğitimi almak için herhangi bir şart yada yaş sınırlaması yoktur. Öğrencilerimize eğitim alfabeden başlayarak hafta için hergün 4 saat, 8-12 kişilik oluşturulan gruplarda Rusça eğitimi verilir. Eğitim sonunda olacak Rusça yeterlilik sınavını başarıyla vermeniz takdirde gideceğiniz Rusya üniversitesinden uluslararası geçerliliği olan Rusça dil sertifikası alırsınız. Rusya’da Rusça dil eğitimine başlamanız için gideceğiniz tarihin 1 ay öncesinden başvuru yapmış olmanız gerekmektedir. Rusya’da kayıt olacağınız dil kursları üniversitenin kendi bünyesinde bulundurduğu kurslardır. Özel kursların yabancı öğrenciler için Rusya göçmenlik bürolarından davetiye çıkarma yetkisi yoktur.

Rusça dünyanın zor dillerinden biri olmakla birlikte aynı zamanda pratik ve tekrar isteyen bir dildir. Rusça dilini tekrar ve pratik yapmadan öğrenmek mümkün değildir. Bu nedenle Rusya’da alacağınız dil eğitimi size pratik açıdan büyük kolaylık sağlar. Rusya’da alacağınız dil eğitimi hayatınızda farklı bir kültür ile tanışma ve yeni çevreler edinme imkanı tanır.

Rusya Dil Kursları– Konaklama

Rusya’da dil kursları üniversite tarafından verildiğinden kendi bünyesinde konaklama imkanı tanır. Rusya genelinde ortalama aylık 80$ ücret ile Rusya üniversite yurtlarına kayıt yaptırabilirsiniz.

Rusya Dil Kursları Başvuru tarihiRusya dil kursları

Rusya dil okullarında Rusça dili eğitimi almak için herhangi bir son başvuru tarihi yoktur. Dileğiniz zaman diliminde Rusya’daki açılacak grupları ve alternatif dil okullarını değerlendirerek, Rusya dil okullarına kayıt yaptırabilirsiniz. Ön başvuru için aşağıda bulunan başvuru formunu doldurmanız halinde gün içerisinde tarafınızla iletişime geçerek tüm detaylar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Rusya Dil Kursu ücretleri

Sky Education ekibi olarak Rusya dil Kursları ücretleri ve hizmetlerimiz aşağıda sıralıdır.

 • Davetiye
 • Kargo
 • Vize
 • Uçak bileti ( tek yön )
 • Rusya’da karşılama
 • 1 Yıl Eğitim Ücreti
 • 1 Yıl konaklama (yurt ücreti)
 • 1 Yıllık sağlık sigortası
 • Vize uzatımı
 • Pasaport tercümesi ve tercümenin Rusya’da noter tarafından tasdiki
 • Rusya’da eğitim alacak kişiye öğrenim süresi boyunca danışmanlık hizmeti

Rusya dil kursları ücreti yukarıda sıraladığımız hizmetler dahilinde toplam yıllık ücreti ortalama 3500$-5750$ arasıdır. Söz konusu ücret Rusya şehirlerine ve Üniversitelere göre değişkenlik gösterir.

Rusya Dil Kursları Başvuru Formu

  Şehriniz

  İstenilen Program