Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi

Nijniy Novgorod Tıp AkademisiNijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi 1920 yılında kurulan 800 üzerinde öğretim elemanı, 7 fakülte – 70 bölümü, 108 profesör, 201 doçent, 1000 ‘e yakın öğretim kadrosuyla Asya, Afrika, Avrupa ve Amerika’ dan 30’un üzerinde ülkeden gelen ve toplamda 3000 aktif öğrencisiyle sadece tıbbi ve bilimsel araştırma faaliyetlerinin merkezi değil, Rusya’nın en önemli eğitim ve kültür merkezlerinden biri olup İleri klinik uygulamaları, yüksek düzeyde araştırma faaliyetleri ile öğrencilerinin yüksek donanımla mezuniyetini sağlamaktadır.

Dünya sağlık örgütü tarafından tescillenen üstün tıbbi başarıları prestijini ortaya koymaktadır. 8 mega binadan oluşan kampüsüyle 8-12 kişilik sınıflarda daha çok hasta gözlemine dayalı ileri teknoloji donanımlı kliniklerde pratik eğitim yürütülmektedir.

Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi tıbbi bilimsel araştırma enstitüleri, klinikler ve tıp merkezleri ile işbirliğinde bulunmakta, öğrencilerin teorik bilgilerini uygulamada ve mezuniyet sonrası iş hayatının ilk yılında öğrencilere yardımcı olmaktadır.

Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi HakkındaNijniy Novgorod Tıp Akademisi sınıfları

→ Eğitim kalitesinde sürekliliği sağlamak amacıyla modern sağlık bilimini geliştirmekte ve çeşitli eğitim programları sunmaktadır. Yüksek düzeyde profesyonel, bireysel bilimsel ve pratik faaliyetlerin önem vermesinin temel amacı yüksek nitelikli uzmanlar hazırlamaktır. Yüksek eğitim standartları nedeniyle parlak bir üne sahip olan Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi öğrencileri bilimsel ve araştırma faaliyetleri için önde gelen ilaç şirketlerinden hibe alabilmekte, her yıl profesyonel yarışmalara, uluslararası
seminerlere ve akademik değişim programlarına katılabilmekte uluslararası gelişmeleri takip edebilmektedir.

Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi Tıp Bilimleri bilimsel merkezleri yanı sıra Avrupa ve ABD’nin en prestijli üniversiteleri ile işbirliği yapmaktadır. Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi Rus ve yabancı uzmanların ileri başarılarını kullanarak, Avrupa birliği eğitim sistemine uyumluluğun sürekliliğine özel bir önem vermekte öğrencilerin tıbbi ve pratik becerilerini arttırmak amacıyla ve hasta tanı-tedavi temellerinin yanı sıra yardımcı monitör simülatörleri ve eğitim materyalleri ile donatılmış merkezi taban üzerinden çalışmalar sağlamaktadır.

Nijniy Novgorod Tıp Akademisi öğrenci yurtlarıNijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi teorik ve klinik araştırma faaliyetlerinin yapıldığı üniversite binalarına yakın yurtlarıyla, sürekli iyileşmeye ve gelişmeye dayalı eğitim üsleriyle, yeni tıbbi teknolojilerin tedavi yöntemlerinin uygulandığı uygulamalı eğitimin sürdürüldüğü sağlık kurumları, bilimsel toplulukları, öğrenci kulüpleri ve eğlence tesisleriyle öğrencilere üstün kalitede bir eğitim ile kişiliğini geliştirme fırsatı sunar. 2-3 kişilik odalardan oluşan yurtlarda yüksek hızlı internete sahip her odanın kendine ait duş,lavabo ve mutfağı mevcuttur. Yurtların çamaşırhanesi ve Kantini mevcuttur. Rusya’da üniversite okuma maliyeti hakıında detaylı bilgiye bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Başvuru başlangıç tarihi : 3 Nisan

Son başvuru tarihi : 29 Eylül

Hazırlık eğitimi : 8-10 ay, 6-14 kişilik sınıflarda haftada 20 – 25 saat Rusça dil eğitimi)

( Başlangıç tarihi : 1 eylül – 30 kasım, Bitiş tarihi : Haziran – Temmuz son haftası )

SINIRLI KONTENJAN! Hazırlık yılı masrafları hakkında bilgi almak için başvuruda bulunabilir veya iletişim sayfasından irtibata geçebilirsiniz.

Başvuru için gereken belgeler ve başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi – BÖLÜMLER & MASRAFLAR

Aylık Yurt Ücreti Sağlık Sigortası Aylık Yaşam Maliyeti
30$ 160$ (1 Yıl) 250$
Bölümler Bölüm Süresi Yıllık Bölüm Ücreti
Genel Tıp Rusça Program 6 Yıl 6800$
Genel Tıp İngilizce Program 6 Yıl 7300$
Diş Hekimliği Rusça Program 5 Yıl 7200$
Diş Hekimliği İngilizce Program 5 Yıl 8150$
Eczacılık 5 Yıl 6700$