Rusya’da Hazırlık Eğitimi Hakkında Merak Edilenler

Rusya’da Hazırlık Bölümü

Rusya üniversitelerinde hazırlık eğitimin dili Rusça’dır. Rusya’da üniversite eğitimi almak için gelen öğrenciler üniversitelerimizde ilk sene hazırlık sınıflarında Rusça dil eğitimi ile Rusça dilini öğrenmektedir. Alanında uzman yüksek tecrübe sahibi Rus eğitimenlerimizden 6 – 12 kişilik sınıflarda, Rusça dilini öğrenen öğrencilerimiz, sahip oldukları akademik Rusça dil yeterliliği ile ertesi sene seçmiş oldukları bölümün 1.sınıfından lisans eğitimine başlamaktadır.

Rusya’da İngilizce hazırlık eğitimi programları bulunmamaktadır. Uluslararası geçerliliği olan TOEFL – IELTS sınavlarından söz konusu üniversitenin istediği puana sahip olan öğrencilerimiz hazırlık okumadan direkt olarak Lisans – Yüksek lisans eğitimlerine başlayabilmektedirler. Hangi üniversitenin ne kadar puan istediğine dair net bilgilere iletişim bölümünden başvuru formu doldurarak, ya da yazının altına yorum atarak bize sorabilirsiniz.

Rusya’da Üniversite hazırlık sistemi

→ Hazırlık dil eğitimi Eylül ve Ekim ayları içerisinde başlamakta olup 10 ay boyunca teorik ve pratik (Anlama,konuşma,yazma,kelime bilgisi ) 700 saat ders verilmektedir. Öğrencilerimizin hazırlık eğitimi öncesi herhangi bir yabancı dili veya kötü düzeyde Rusça bilmesi gerekmemektedir. Rusça materyaller eşliğinde verilen dil eğitimi uzman kadrolar tarafından sistemli olarak öğrenciye yönelik düzenlenmektedir.

Not : Rusya Üniversitelerinin hazırlık sınıflarını başarıyla bitirmiş olan öğrenciler, aldıkları hazırlık sertifikası ile istedikleri üniversiteye kayıt yaptırabilmektedir.

Rusya’da hazırlık eğitimi ile alakalı daha kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Rusya Hazırlık Fakültelerine Başvurunu Yap

  Şehriniz

  İstenilen Program

  6 Yorum

 • Emre Demirkılıç

  Merhaba.Ben Emre Demirkılıç.1.sınıf öğrencisiyim.Rusya’nın en çok dikkatimi çeken bir okulu MGİMO ielts sınavını kabul ediyor mu ediyorsa kaç puan istiyor onu öğrenmek istiyorum.Araştırmama rağmen bir sonuç bulamadım.şimdiden zaman ayırdığınız için teşekkür ediyorum.

  • admin

   Merhaba, MGIMO kendi sınavını kendi yapmaktadır.

 • Mirhüseyn

  Merhaba moskovada hangi universiteler ielts kabul ediyor ve puanı kaç? Bir zahmet cevaplarsanız sevinirim

  • admin

   Üniversiteye göre değişmektedir. Bazı üniversiteler kendileri İngilizce yeterlilik sınavını yapmaktadır.

 • Muzaffer ekinci

  Merhaba! Ben torfl dan 79 aldım.hangi üniversiteler de hazırlıktan muaf sayılırım

  • admin

   Ek derslerinizin sınavını da verirseniz hazırlık muaf olabilirsiniz.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir