St.Petersburg Sivil Havacılık Üniversitesi

St.Petersburg Sivil Havacılık Üniversitesi Hakkında

St.Petersburg Sivil Havacılık Üniversitesi

St.Petersburg devlet sivil havacılık üniversitesi 1955 yılında sovyetler birliği kararıyla kurulmuştur. Sivil Havacılık Okulu (WOW GA) ve Lenin Sivil Havacılık Akademisi (GA OLA), alanında lider bir eğitim kurumudur.

St.Petersburg Sivil Havacılık Üniversitesi EğitimGünümüzde St.Petersburg Sivil Havacılık üniversitesinde 13 temel eğitim program bulunmaktadır. Üniversitede  7.500’den fazla yerli öğrenci, yurtdışından 800 den fazla öğrenciyle toplamda 10.000’den fazla öğrenci öğrenim görmektedir. 20. yüzyılın başlarında, Rusya’da havacılığın gelişmesinde tanınmış bir otorite olan Büyük Dük Alexander Mihayloviç Romanov’un girişimiyle, St. Petersburg’da uçuş teknik kompozisyonlarının hazırlanması için kurslar ve okullar kuruldu. Bu dönem, St. Petersburg Havacılık Eğitim Okulu’nun oluşumunun başlangıcı olarak düşünülebilir. 1907 yılında dersler politeknik üniversitelerde ve iletişim bölümlerinde verilmeye başladı. 1918 yılında , Petrograd’da aeroteknik eğitim, havacılık mekaniği dersleri ve bir pilot gözlemci okulu kurulmuştur. Daha sonra 1955’te, Sovyetler Birliği Bakanlar Konseyi’nin kararına dayanarak, Sivil Hava Filosu’nun Yüksek Uçak Okulu’nu kurmak için bir emir yayınladı. 11 Kasım 2004, Eğitim ve Bilim Denetimi Federal Hizmet Akreditasyon Kurulu kararına dayanarak, üniversite üniversitenin akreditasyon statüsünü kurdu ve Federal Yüksek Öğretim Kurumu ve Mesleki Eğitim Kurumu ünvanını kazandı. Faaliyet süresi boyunca Üniversite, sivil havacılık için 30 binden fazla yönetici ve en yüksek niteliklere sahip uzmanlar hazırlamıştır. Yaklaşık 5 bin mezun, havayolları ve havalimanlarının başkanları oldu.

St.Petersburg Sivil Havacılık Üniversitesi Öğrenciler

İlk Sene Hazırlık Fakültesi

Rusya Üniversiteleri genelinde olduğu gibi Lisans, uzmanlık ya da Yüksek lisans eğitimleri için St.Petersburg Sivil Havacılık Üniversitesi tercih eden öğrencilerimiz ilk sene hazırlık fakültelerinde eğitim alıp yıl sonu yapılacak sınavda gerekli başarı puanına erişip Rusya Üniversite Hazırlık Sertifikası almak zorundadırlar. Rusya’da eğitim alan Öğrenciler hazırlık fakültesinin ikinci döneminden itibaren ek dersler almaya başlarlar. Hazırlık fakültesinde alınacak dersler seçilecek lisans yada yüksek lisans bölümlerine göre değişmektedir.

Öğrenci YurtlarıSt.Petersburg Sivil Havacılık Üniversitesi Öğrenci Yurtları

St.Petersburg Sivil Havacılık Üniversitesi tüm Rusya Devlet Üniversitelerindeki gibi bünyesine aldığı yabancı öğrencilerine kendine bağlı öğrenci yurtlarında konaklama imkanı tanımaktadır. Üniversitenin öğrenci yurtları kampüs içerisinde bulunmaktadır. Üniversitenin öğrenci yurtları tek kişilik yada 2-3 kişilik odalardan oluşup, Kamera sistemi, İnternet ve binada güvenlik görevlileri bulunmaktadır. Üniversitenin yurt ücreti 40-60$ arasında olup, ücret yurt odalarının kalitesine ve kişi sayısına göre ve değişkenlik göstermektedir. Öğrenci yurtları ücretleri dönemlik olarak yatırılmaktadır.

St.Petersburg Sivil Havacılık Üniversitesi Bölüm ve Fiyatları
Aylık Yurt Ücreti Sağlık Sigortası Aylık Yaşam Maliyeti
70$ 180$ (1 Yıl) 300$
Lisans Programları Bölüm Süresi Yıllık Bölüm Ücreti
Pilotaj 4 Yıl 2900€
Sivil Uçakların Uçuş Operasyonu 4 Yıl 2900€
Uçak ve Uçak Motorlarının Bakımı 4 Yıl 2750€
Hava Taşımacılığı ve Yönetim Organizasyonu 4 Yıl 2700€
Havaalanı Faaliyetlerinin Organizasyonu 4 Yıl 2700€
Matematiksel Yazılım Sistemleri Yönetimi 4 Yıl 2700€
İşletme Ekonomisi ve Organizasyonlar 4 Yıl 2700€
Havacılıkta Teknolojik Süreçlerin Güvenliği ve Üretimi 4 Yıl 2700€
Lojistik 4 Yıl 2700€
Üretim Hizmeti 4 Yıl 2700€
Personel Yönetimi Organizasyonu 4 Yıl 2700€
Hava Taşımacılığı ve Havacılık Yakıt Desteği 4 Yıl 2700€
Organizasyon ve Ulaştırma Güvenliğinin Sağlanması 4 Yıl 2700€
Hava Taşımacılığında İş Süreçlerinin Organizasyonu 4 Yıl 2700€
St.Petersburg Sivil Havacılık Üniversitesi Başvuru Formu

  Şehriniz

  İstenilen Program


  WhatsApp
  Scan the code
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?