Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi

Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi1930 yılında kurulan Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi, Rusya’nın inşaat mühendisliği ve mimarlık eğitimlerinde önde gelen üniversitelerden biridir. 3 enstitü, 11 fakülte, 7000 aktif öğrencisi, 48 departmanı uluslararası standartlarda modern, çağdaş ve teknik bir eğitim vermektedir. 70 profesör, 300 doçent doktor ve 500 kişilik araştırma ve öğretim görevlisinden oluşan eğitim ordusuna sahiptir. Kampüsü eğitim ve laboratuar binaları, 3 yurt binası, 1 sanatoryum, yemekhane, stadyum ve spor kompleksinden oluşmaktadır.
Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi, bilimsel ve teknik potansiyele sahip, zengin tarihi ve gururlu geleneği ile yüksek nitelikli eğitim kadrosu yeniliğe ve sürekli gelişmeye, malzeme ve teknik tabanını geliştirmeye önem veren, özel çalışma alanları açan, modern bilgi teknolojilerine dayanan yüksek kalitede bir eğitim ve öğretim vermektedir. 30 bini aşkın mezunu bulunan üniversitenin mezunları arasında Milletvekilleri, iş adamları, müzisyen, şair ve yazarlar bulunmaktadır.Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi binası

Avrupa ve Amerika’dan 16 üniversite ile akademik işbirliği bulunan Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi uluslararası alanda katıldığı yarışmalarda birçok başarı elde etmiştir. Türkiye’den Sakarya Üniversitesi ile işbirliği anlaşması bulunmaktadır. Ayrıca Kazan Devlet Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Üniversitesi (KGASU) “Mimarlık” ve “İnşaat” alanlarında İngilizce lisans programlarından mezun olan öğrencilere çift diploma vermektedir. Bu programlardan mezunlara Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi (KGASU) ve East London Üniversitesi (İngiltere) diplomaları verilecektir.

Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi’nin eğitim dili Rusça’dır. Öğrenciler ilk sene hazırlık sınıfında Rusça dil eğitimi görmekte,akademik Rusça dil yeterliliği kazanmaktadır.


Başvuru başlangıç tarihi :
3
Nisan

Son başvuru tarihi : 29 Eylül

Hazırlık eğitimi : 8-10 ay, 6-14 kişilik sınıflarda haftada 20 – 25 saat Rusça dil eğitimi)

( Başlangıç tarihi : 1 eylül – 30 kasım, Bitiş tarihi : Haziran – Temmuz sonu )

SINIRLI KONTENJAN! Hazırlık yılı masrafları hakkında bilgi almak için başvuruda bulunabilir veya iletişim sayfasından irtibata geçebilirsiniz.

Kazan Devlet Üniversitesine Başvuru için gereken belgeler ve başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi BÖLÜMLER & MASRAFLAR

İnşaat Mühendisliği Yıllık 2000$ (4yıl)
Mimarlık Yıllık 2100$ (4yıl)
Grafik Tasarım Yıllık 2100$ (4yıl)
Şehir Planlama Yıllık 2100$ (4yıl)
Çevre Mühendisliği Yıllık 1800$ (4yıl)
İmar ve Restorasyon Yıllık 2100$ (4yıl)
İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Yıllık 2300$ (4yıl)
Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri Yıllık 2300$ (4yıl)
Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi aylık yurt ücreti 20$
Kazan şehrinde ortalama aylık yaşam gideri 250$
1 yıllık sağlık sigortası 170$

Kazan Devlet İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi Başvuru Formu

    Şehriniz

    İstenilen Program