Moskova Devlet İnşaat Üniversitesi Hakkında

Moskova Devlet İnşaat ÜniversitesiMoskova şehrinde İnşaat mühendisliği ve mimarlık alanında en prestijli üniversite olan Moskova Devlet Üniversitesi 19. yüzyılda yıllarında kurulmuştur. 21. yüzyılın başlarında Üniversite Dünyanın 22 ülkesinde 60 a yakın sayıda yapmış olduğu anlaşmalarla yabancı öğrencilere kapılarını açmıştır. Üniversitede Dünyadan çeşitli ülkelerinden 200 ü aşkın yabancı öğrenci öğrenim görmektedir.

İlk Sene Hazırlık Fakültesi

Rusya Üniversiteleri genelinde olduğu gibi Lisans yada Yüksek lisans eğitimleri için Moskova Devlet İnşaat üniversitesini tercih eden öğrencilerimiz ilk sene hazırlık fakültelerinde eğitim alıp yıl sonu yapılacak sınavda gerekli başarı puanına erişip Rusya Üniversite Hazırlık Sertifikası almak zorundadırlar. Rusya’da eğitim alan Öğrenciler hazırlık fakültesinin ikinci döneminden itibaren ek dersler almaya başlarlar. Hazırlık fakültesinde alınacak dersler seçilecek lisans yada yüksek lisans bölümlerine göre değişmektedir.

Moskova Devlet İnşaat Üniversitesi Öğrenci yurtları ( Konaklama)

Moskova Devlet İnşaat Üniversitesi tüm Rusya Devlet Üniversitelerindeki gibi bünyesine aldığı öğrencilerine kendine bağlı öğrenci yurtlarında konaklama imkanı tanımaktadır. Üniversitenin öğrenci yurtları kampüs içerisinde bulunmaktadır. Üniversitenin öğrenci yurtları 2 yada 3 kişilik odalardan oluşup, Kamera sistemi, İnternet ve binada güvenlik görevlileri bulunmaktadır. Üniversitenin yurt ücreti 50-100$ arasında olup ücret Yurt odalarının kalitesine ve kişi sayısına göre ve değişkenlik göstermektedir. Öğrenci yurtları ücretleri dönemlik olarak yatırılmaktadır.

Moskova Devlet İnşaat Üniversitesi Bölüm ve Ücretleri

 

Mimarlık Yıllık 3860$ (4yıl)
İnşaat Mühendisliği Yıllık 3860$ (4yıl)
Yönetim Yıllık 2730$ (4yıl)
Ekonomi Yıllık 2730$ (4yıl)
Şehir Planlama Yıllık 3045$ (4yıl)
Devlet ve Belediye Yönetimi Yıllık 3045$ (4yıl)
Mühendislik Sistemlerinin Yönetimi Yıllık 3045$ (4yıl)
Bilgi Sistemleri ve Teknolojisi Yıllık 3450$ (4yıl)
Peyzaj Mimarisi Yıllık 3700$ (4yıl)
Moskova İnşaat Üniversitesi Master Programları
İnşaat 2 Yıl 3.400$
Ekonomi 2 Yıl 3.500$
Mimarlık 2 Yıl 4.600$
Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği 2 Yıl 4.600$
Uygulamalı Mekanik 2 Yıl 3.400$
Yönetim 2 Yıl 3.500$
Moskova Devlet İnşaat Üniversitesi Başvuru Formu

Şehriniz

İstenilen Program