Ulusal Nükleer Araştırmalar Üniversitesi

Ulusal Nükleer Araştırmalar Üniversitesi (MEPhI), diğer bilinen adıyla (PhysTech) ilk olarak Sovyetler Rusya’sında kurulmuş bir üniversitedir. Rusya’da bulunan 29 Ulusal Araştıma Üniversitesi’nden biridir. Üniversite öğrenicelerine teorik ve uygulamalı oalarak fizik, matematik gibi derslerin yanı sıra bu konudaki branşların da eğitimini vermektedir. Londra’nın The Times Higher Education Supplement dergisine konu olan üniversite, verdiği eğitimle büyük beğeni toplamaktadır. Bir çok MEPhI profesörü Rusya’nın bilimsel anlamdaki ilerlemesine büyük öncülük etmektedir. 80’e yakın MEPhI profesörü Rusya Bilimler Akademesi üyesidir.

Günümüzde üniversitede Türkiye Cumhuriyeti tarafından Mersin Akkuyu projesinde görev alacak 50 Türk öğrenci burslu öğrenim görmektedir.

Ulusal Nükleer Araştırmalar ÜniversitesiMEPhI alanında uzman öğretmenleriyle benzersiz bir eğitim sistemi olarak adlandırılan ”Phystech System” yöntemiyle eğitimini vermektedir. Bu yöntemde temel bilim dalları, mühendislik disiplinleri ve araştırmalarla kombine edilmiş bir eğitim süreci izlenir. Bu yöntemle beraber her öğrencinin kendi kişisel bir eğitim planı oluşturulur. Öğrenciler ikinci ve üçüncü yıllarında bilimsel bir çalışmaya katılırlar. Öğrencinin mezuniyet dönemine doğru da almış olduğu teorik bilgilerinin yanı sıra deneysel bilgilerini yeterli mühendislik bilgisiyle kullanması amaçlanır.Moskova fizik ve teknoloji üniversitesi

Moskova Fizik ve Teknoloji Üniversitesi’nde 1 yıl hazırlık + 5.5 yıl uzmanlık eğitimi verilmektedir.. İlk üç senesi matematik, fizik ve İngilizce olmak üzere üç anadalda temel zorunlu dersler verilir. ilk üç sene diğer fakülteler arasında bir farklılık bulunmamaktadır. Öğrenciler eğitimlerinin birinci ve ikinci yılı , ödevler hariç, haftada 48 saat olmak üzere eğitim alırlar. Haftanın 5 günü ders alan öğrencilerin dersleri 9.00 ya da 10.30’dan başlayıp akşam 17.00, 18.30 veya 20.00’a kadar sürebilmektedir. Bir çok ders laboratuvarda deney ve gözlem yaparak geçmektedir.

Ulusal Nükleer Araştırmalar Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Moskova Fizik ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Yurtları Ulusal Nükleer Araştırmalar Üniversitesi

Yabancı öğrenciler için olan yurtta çamaşırhane, mutfak ve banyonun yanı sıra her odanın erişimine açık olan Wi-Fi ve kablolu internet hizemeti sunulmaktadır. Ulusal Nükleer Araştırmalar Üniversitesi tüm Rusya Devlet Üniversitelerindeki gibi bünyesine aldığı öğrencilerine kendine bağlı öğrenci yurtlarında konaklama imkanı tanımaktadır. Üniversitenin öğrenci yurtları 2 yada 3 kişilik odalardan oluşup, Kamera sistemi, İnternet ve binada güvenlik görevlileri bulunmaktadır.

Ana kampüsün yeri Dolgoprudny yani Moskova’nın kuzeyinde bulunurken, Aeromekanik bölümü Zhukovsky yani Moskova’nın güney doğusunda bulunmaktadır. Rusya vizesi için bağlantıyı tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ulusal Nükleer Araştırmalar Üniversitesi Başvuru Formu

    Şehriniz

    İstenilen Program