Vize Almak 2024

Rusya Vizesi Almak Kolay Mı?

Rusya’ya vize almak pek çok ülkeye nazaran daha kolaydır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız 2024 yılında Rusya’ya vize almak sizi zorlamayacaktır. Gelir evrağı ve mal varlığı beyanı sunmanıza gerek yoktur. Vize başvuru formu, uçak biletleri ve eğitim için gidiliyorsa orijinal ya da elektronik davetiye mektubu vize başvurusu yapmadan önce temin edilmelidir.

Rusya’da üniversite okumak için başvurulacak olan vize eğitim ve öğrenci vizesidir. Evraklar eksiksiz olarak tamamlandığında Rusya’dan vize almak sorun olmayacaktır.

Rusya E- Vize Nedir?

1 Ocak 2021 yılında başlayan Rusya Elektronik Vize uygulaması 52 ülke vatandaşı için geçerlidir. Bu ülkeler arasında Türkiye’de bulunmaktadır. Rusya’ya seyahat etmeden en az 4 gün önce e-vize ‘ye başvuruda bulunulması gerekir. Rusya’yı ziyaret etmek isteyenleri burada ticaret yapacak olanlar için de E-vize geçerlidir. Rusya’ya E- vize başvurusu şu şekilde yapılır.

rusya e vize başvuruRusya Dışişleri Bakanlığı tarafından belirlenmiş olan resmi başvuru sayfasından işlem yapılır. E-vize başvurusunda otel rezervasyonunu gösteren belge gibi ekstra belgeler talep edilmemektedir. Kişisel belgeler site aracılığıyla elektronik ortama yüklenir ve başvuru tamamlanır.

Başvuru formu İngilizce olduğu için dikkatlice okumalısınız. Dijital ortama fotoğrafınızı da mutlaka yüklemeniz gerekecektir. Rusya E-vize sonuçlanma süresi 4 ila 7 gün arasında değişmektedir. Online olarak sunulan evrakların teyit edilebilmesi için doğru bir şekilde teslimi gerçekleştirilmelidir. E-vize başvuru standartlarına uygun değilseniz Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından size başvurunuzun reddedildiğine dair bildirim gelecektir.

2024 Yılı Rusya vize ücreti sayfasında fiyat bilgileri yer almaktadır.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir