Rusya Vizesi Güncel Fiyat Listesi

Rusya Vizesi

Detaylı bilgi için Rusya Vizesi sayfamızı ziyaret ediniz. Rusya vize ücreti detaylı linkte detaylı yer almaktadır. Ayrıca Rusya e vize için tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Türkiye-Rusya arasında yaşanan 2015 uçak krizinin en büyük sarılmayan yarası olan Rusya’nın Türk vatandaşlarına uyguladığı vize rejimi maalesef günümüzde devam etmektedir. Çok sayıda televizyon ve haber sitesinde yer alan ”Rusya ile vizeler kalktı” şeklinde gerçek dışı haberler vatandaşlarımızı mağdur etmeye devam ediyor. Maalesef manşetleri-başlıkları okuyup içeriği okumayan memleket insanımızı aydınlatmak adına bir kez daha ifade ediyoruz ki Rusya yeşil ve gri pasaportu bulunan Türk vatandaşları için 30 gün, diplomatik pasaportu bulunan olan vatandaşlarımız için ise 90 günü geçmemek şartıyla  vizeleri kaldırmıştır. Bordo pasaportu bulunan Türk vatandaşları Rusya’ya gelmek için vize almak zorundadır.

Aslına bakarsınız bu durum en çok kısa süreli Rusya’ya gezi yapmayı düşünen bordo pasaport sahibi planlayan vatandaşlarımıza etkilemiştir. Zira uçak krizi öncesinde 3 aydan fazla süreli Rusya Federasyonun da bulunacak vatandaşlarımız için vize rejimi zaten uygulanıyordu. Rusya çalışma vizesi, eğitim vizesi o zaman da vardı şimdi aynı şekilde devam ediyor.

rusya vize fotoRusya Vize Çeşitleri

Rusya Turist Vizesi : 1 aylık süreli çıkartılan turistlik gezi amaçlı verilen vizedir. Alınması için Pasaport ve fotoğraf yeterlidir.

Rusya Eğitim Vizesi : Rusya’daki eğitim alacağınız kurumun size gönderdiği davetiyeyle alınabilen vizedir. Rusya eğitim vizeleri genellikle 90 günlük çıkmaktadır. Rusya’ya geldikten sonra bulunduğunuz eğitim kurumu tarafından maksimum 1 sene olmak üzere eğitim aldığınız süre boyunca her yıl uzatılmaktadır. Eğitim kurumu tarafından gönderilen davetiyeyle beraber AIDS testi ve fotoğraf yeterlidir.

Rusya Çalışma Vizesi : Rusya’ya sizi davet eden şirket-kurum tarafından gönderilen davetiyeyle alınabilen vizedir.

Rusya Ticari Vize : Rusya Federasyonu Federal göç idare tarafından dış işleri bakanlığı onaylı davetiyeyle alınan vizedir.

Rusya Aile Vizesi : Aile veya tanıdık çevrenizin çıkartabileceği davetiye ile alınan vizedir. Maksimum 90 günlük vize alınabilmektedir.

Rusya Vize Ücretleri

Tarafımız aracılığıyla alınan 2021 yılı Rusya vize fiyat tarifesi aşağıdaki tabloda yer aldığı gibidir.

Vize Türü 10 iş günü 3 iş günü
Eğitim Vizesi 165$ 265$
Turistlik Vize Tek Giriş (Vaucher ve garanti mektubu dahil) 175$ 275$
Aile Vizesi 1-3 ay (Tek girişli) 200$ 320$
Aile Vizesi 1-3 ay (Çok girişli) 250$ 370$
Çalışma ve Ticari Vize (Tek girişli) 320$ 450$
Çalışma ve Ticari Vize (Çift girişli) 380$ 470$

Rusya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Rusya Federasyonu Vizesi için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir.

  • Pasaport aslı
  • Davetiyenin aslı (Turistlik vizeler için gerekmemektedir)
  • 3×4 ölçülerinde 2 adet vesikalık fotoğraf (arka fonu beyaz renkte)
  • AIDS testi  (Turist vizesi dışındaki diğer tüm vizeler için istenmektedir. Özel hastanelerden aynı gün temin edilebilir)

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir