Rusya’da Eğitim Danışmanlığı Genel Bilgi Formu

İşlem Süreçleri / Nasıl çalışıyoruz?

1.ADIM FİLTRELEME ve BİLGİLENDİRME: Öğrencimizin sahip olduğu kriterler, donanımı, mevcut eğitim performansı ve skorları, ekonomik imkanlarını değerlendirerek uygun eğitim seçeneklerini belirlemek ve gerek bu seçeneklerin gerekse ülke şartları ve eğitim sistemi işleyişi hakkında uzman eğitim danışmanlarımızla genel ve detay doyurucu bilgi vermekteyiz.

2.ADIM KAYIT BAŞVURUSU OLUŞTURMA: Öğrencimiz almak istediği eğitime karar verdikten sonra kayıt formu/aracılık sözleşmemiş doldurulur ayrıca bu form, Sky Education ‘un vereceği hizmetleri taahhüt ettiği ve sorumluluk alanını belirleyen ve resmi bir evraktır. Bununla birlikte öğrenci banka üzerinden 500usd ödeme yaparak (dekontları resmi kanıttır) kayıt sistemine girmiş ve başvuru başlatmış olur.

3.ADIM SKY ÖĞRENCİSİ OLMAK VE BELGE BİLGİSİ: Kayıt başvurusunda bulunan öğrencimiz, Sky Education her okul için oluşturduğu WhatsApp gruplarına alınır. Böylece aynı okula gidecek olan diğer öğrenciler ile tanışır ve genel duyurularımızı takip eder. Tüm öğrencilerimizin aynı sayfada buluşması herkese aynı ilgi ve barkod çalışma yaptığımızın da göstergesi olmakla birlikte arkadaş edinme, aynı heyecan ve kaygıları taşıyan insanlarla bir araya gelerek sosyalleşmesinin, adaptasyonun ve motivasyonun artmasında sağlamaktadır

BELGE BİLGİSİ: Hemen akabinde öğrencimize kayıt için gerekli evrakların nasıl hazırlanması gerektiği ve dikkat edilmesi gereken ayrıntılar aktarılır. Öğrencimiz Türkiye’nin neresinde olursa olsun Evrak hazırlama sürecinde, danışmanı ile sürekli iletişim içinde hareket eder ve evrak doğruluklarını teyit alarak iletmektedir böylece yorulmadan ve hızlıca evraklar tamamlanmış olur.

 

4.ADIM OKUL DAVETİYESİNİN ALINMASI: Hazırlanan evraklar, öğrencimiz tarafından yönlendirmelerimiz çerçevesinde  bize önce mail sonra kargo ile iletilir. Belgelerin bize iletilmesi ile birlikte bu evrakların Rusya’da tercüme ve noter tasdikleri tarafımızca yapılarak okulumuza başvuru yapılmaktadır. Akabinde ki 20 iş günü içerisinde okul davetiyesi (okulun uygun görmesi halinde) alınarak öğrencimize iletilir. Okul kabulü alan öğrencimiz 2. Ödemesini yapar (toplam program ücretinin yarısını tamamlayacak şekilde)

 

5.ADIM GİDİŞ ORYANTASYONU, BANKA HESAPLARININ AÇILMASI: Bu aşamada öğrencilerimize; çanta hazırlama, Ailelerin Türkiye’den para transferi/harçlık göndermesi için gerekli banka hesaplarının açılması, Erkek öğrencilerimiz için askerlik tecil işlemleri bilgisi, havalimanı süreçleri, buradan ve oraya bilinmesi gereken yolculuk detayları iletilir ve heyecanlar paylaşılır. ?

6.ADIM VİZE ALINMASI, UÇUŞ VE KARŞILAMA ORGANİZASYONU: Rusya Göçmenlik Kurumu ve Okulun onayı ile öğrencilerimizin vizeleri tarafımızca alınır. (öğrencilerimizin vize için konsolosluğa gitmesi gerekmemektedir ve Sky Education vize alma başarısı %99.99 dur) vizesi alınan öğrencilerimizin İstanbul çıkışlı uçak bileti yine tarafımızca alınarak uçuş organizasyonu başlamaktayız. Sky Edu, öğrencilerinin aynı uçakta seyahat etmesi yönünde hareket etmektedir böylece gruplardan başlayan tanışma, yol arkadaşlığına ardından okul arkadaşlığına dönüşecektir. ?

Vizesi çıkan öğrencilerimiz (genel olarak Ağustos 20/Eylül 20 aralığına denk gelmektedir) akabindeki hafta içerisinde 3. Ödemesini (toplam program ücretinin kalan yarısını) yapacaktır.  Böylece öğrencilerimiz, işlem görmeden ödeme yapmamış olur ayrıca aracılık sözleşmesi ve banka ile yapılan ödeme dekontları işlem güvencesidir.

7.ADIM DA RUSYA: Rusya’ya inen öğrencilerimiz ekiplerimiz tarafından oldukça sıcak ve güler yüzle karşılanır. Sky Edu transfer araçlarıyla okullarına götürülür. Okul girişleri yapılır ardından yurt giriş işlemleri yapılır çantalar bırakılır birlikte yemek yenir okul ve bölge tanıtılır telefon hatları verilir   bu bölgede ona destek olacak olan SKY Edu danışmanıyla tanışır ve eğitimi başlar. SKY EDU, öğrencilerine 1 akademik yıl boyunca Eğitim Danışmanlığı yapmaya devam edecektir ve 1. Sınıf kayıt işlemlerinde de hizmet verecektir.

ÖNEMLİ NOT: Yukarıdaki içerik ve işleyiş PAKET EĞİTİM adımlarıdır. SKY EDU, hazırladığı paket içerikleri dışında modüler işlem de çalışmaktadır.

Modüler İşlem: Sadece davetiye, sadece vize, sadece havalimanı karşılama istiyorum veya başvuru-vize talep ediyorum şeklindeki taleplerdir.

Modüler işlem talebi olan öğrencilerimizin, ücret ve hizmet alma bilgisi için bizimle iletişime geçmesi gerekmektedir.

RUSYA’DA EĞİTİM HAKKINDA:

  1. Rusya üniversiteleri eğitim programları kapsamında İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerinde eğitim verilmektedir.
  2. Rusya’da eğitim yılı sezonu başlangıç tarihi Eylül ayının ilk haftasıdır.
  3. Rusya’da bir dersin süresi 90 dakikadır.
  4. Lisans süresi genel bölümler kapsamında 4 yıl olmakla birlikte, yüksek lisans bölümleri genel olarak 2 yıldır.
  5. Rusya üniversiteleri Avrupa, Afrika ve Asya ülkeleri başta olmak üzere dünyanın diğer 4 kıtasında bulunan ülkelerce de tanınmaktadır.

Dolayısıyla Rusya’da alacağınız diploma Türkiye başta olmak üzere Dünyanın birçok ülkesinde tanınmaktadır.

  1. Rusya’da Üniversite fiyatlarının diğer ülkelerdeki üniversiteler ile kıyaslandığında büyük ölçüde daha uygun olduğunu göreceksiniz.

Üniversite bölüm ücretleri: başta Nijniy Novgorod, Kazan, Saratov, Belgorod, Astrahan, Rostov, Ryazan ve Volgograd olmak üzere

Rusya’nın ileri gelen şehirlerinde alınacak üniversite eğitiminin yıllık bölüm (lisans) bedeli ortalama 1500$-3000$ arasındadır.

  1. Rusya üniversiteleri bir çok farklı ülkedeki bulunan üniversiteler ile değişim programlarına sahiptir.
  2. Dünya başarı sıralamasına girmiş yirmi sekiz üniversitesi vardır
  3. Rusya’da birçok üniversitede Avrupa Üniversiteleriyle çift diploma alabilirsiniz

10.Rusya’da öğrenci yurdu fiyatları üniversitelere ve şehirlere göre değişkenlik gösterir. Ortalama olarak ele aldığımızda Moskova ve

St.Petersburg şehirlerinde aylık öğrenci yurdu fiyatı 75$-200$ arasındadır Ancak Rusya’nın diğer büyük şehirlerinde ise öğrenci yurtları

aylık ortalama 10$-50$ arasındadır.

11.Rusya Devlet Üniversitelerinden alınan Rusça hazırlık sınıfı sertifikaları Rusya’nın tüm üniversitelerinde geçerlidir. Rusya’da Eğitim

alan öğrenciler hangi okul veya hangi bölümde eğitim hayatlarına devam edeceklerine hazırlık sınıfındayken de karar verebilirler.

  1. Bölümlerin yüzde doksanında eğitim dili Rusçadır. Bu nedenle Rusça bilmeyen öğrenciler, Üniversite bünyesinde 1 akademik yıl

Rusça hazırlık eğitimi almalıdır.

13.İngilizce hazırlık eğitimi ve eğitim dili İngilizce bölüm sayısı çok az sayıda olup nadir üniversite bulunmaktadır

BAZI ÖNEMLİ LİNKLER

Denklik araştırmasında:

https://www.yok.gov.tr/

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2017/12/20171205-4.htm

https://denklik.yok.gov.tr/Sayfalar/DuyuruDetay.aspx?did=78

https://denklik.yok.gov.tr/sikca-sorulan-sorular

https://www.yok.gov.tr/ogrenci/yurt-disindaki-yuksekogretim-kurumlarindan-ulkemizdeki-yuksekogretimkurumlarina-yatay-gecis

https://www.yok.gov.tr/Documents/Yayinlar/Yayinlarimiz/Yuksekogretim_tanima_ve_denklik_el_kitabi.pdf

RUSYA’DA EĞİTİM İLE İLGİLİ GENEL BİLGİLER:

https://rusyada.net/

Hangi bölüm nerede ne kadar?

https://rusyada.net/universite-bolumleri/

SKY EDUCATION’UN NEREDE ŞUBELERİ VAR?

https://rusyada.net/rusya-egitim-danismanligi-iletisim/

MERAK ETTİĞİM BAZI SORULARIM VAR

https://rusyada.net/rusyada-egitim-icin-sorulan-sorular/

SKY EDUCATİON DANIŞMANLARIYLA KONUŞMAK İSTİYORUM

0850 466 70 07: OFİS

0553 590 58 00: CEYLAN ALTUN

+7 960 180 16 66 | WhatsApp / EREN TÜRKARARSLAN

Bilgi Talep Formu: Rusyada.net

SKY EDU SOSYAL MEDYA HESAPLARI:

https://www.instagram.com/rusyada_egitim/

https://www.facebook.com/rusyadaoku/

Üniversiteleri ve yurtları nasıl görebilirim?

https://rusyada.net/rusya-universiteleri/

https://rusyada.net/rusyada-ogrenci-yurtlari/

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir