Soçi Devlet Üniversitesi

Soçi Devlet Üniversitesi, eğlence ve turizm endüstrisi için çalışanların Eğitim ve Mesleki Gelişim Eğitim ve Bilim Merkezi olarak 1989 yılında kurulmuştur. İlk kurulduğunda Kuban Devlet Üniversitesi’nin şubesiydi. Üç yıl sonra Soçi Devlet Rekreasyon ve Turizm Enstitüsü oldu ve 1997’de bir üniversite statüsü kazandı. 2011 yılında Soçi Devlet Turizm ve Rekreasyon Üniversitesi, Federal Eğitim Kurumu en son “Soçi Devlet Üniversitesi” olarak yeniden adlandırıldı.

Günümüzde Soçi Devlet ÜniversitesiSoçi Devlet Üniversitesi Putin

Günümüzde Soçi Devlet Üniversitesinde 5 fakülte bulunmaktadır. Bunlar: Turizm, Hizmet ve Spor Fakültesi; Ekoloji ve Mühendislik Fakültesi; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi; Sosyal ve Eğitim Araştırmaları Fakültesi; Hukuk Fakültesi ve ayrıca ek mesleki eğitim merkezi. 2010 yılında SSU Üniversitesi üniversite kurdu ve 2011 yılında, Devlet Soçi Üniversitesi yapısal bölünme olarak “Soçi ekonomik ve teknoloji kolejini” satın aldı. Yani “Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi” iki kolejin birleşmesinin bir sonucu olarak kuruldu. Soçi Devlet Üniversitesi’nin ayrıca Karadeniz’e 350 km uzaklıkta bulunan Anapa’da bir şubesi bulunmaktadır.

Günümüzde Soçi Devlet Üniversitesi, turizm ve rekreasyon endüstrisi için personel eğitiminde Rusya’nın güneyinde tanınmış bir liderdir ve geniş bir program yelpazesi üzerinde eğitim vermektedir.

Soçi Devlet Üniversitesi Fotoğrafı

Sosyal Çalışma ve Gönüllülük: gönüllü, sivil ve yurtsever iş, meslek faaliyeti, kültürel etkinlik, fiziksel eğitim ve ekolojik eğitim: SSU 6 temel sosyal faaliyetlerini yürütmektedir. Yaratıcı öğrenciler, yeteneklerini Öğrenci Kültür Merkezi’nde gösterir:

  • Animasyon takımı “Summer jam”;
  • Öğrenci tiyatrosu “Gizem”;
  • Sesli stüdyo;
  • KVN mizah şovu ve diğerleri

Sağlık-eğlence eğitim merkezinde jimnastik, güreş, aerobik, masa tenisi gibi aktiviteleriyle öne çıkan üniversitede, voleybol, basketbol, ​​badminton, hentbol ve futbol için spor kulüpleri bulunmaktadır.

Kalite Yönetim Sistemi

SSU, kalite yönetim sistemi, üniversitenin stratejik hedeflerine ulaşmak için öğretim sürecinin, eğitimin ve araştırmanın kalitesini arttırmayı amaçlıyor. SSU kalite yönetim sistemi Uluslararası Standartlar ISO 9000: 2000’e dayanmaktadır. Eğitim ve bilimsel sonuçları iyileştirmek için üniversitenin faaliyetleri incelenmekte ve izlenmektedir. Kalite yönetimi gerekliliklerine göre, Üniversitenin ana amacı, onlara yüksek kaliteli uzmanlar sunarak müşterilerin memnuniyetini (işverenler, toplum ve devlet) iyileştirmektir. Detaylı bilgi için ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi hakkında bilgi alabilirsiniz.

İlk Sene Hazırlık Fakültesi

Rusya Üniversiteleri genelinde olduğu gibi, lisans ya da yüksek lisans eğitimleri için Soçi Devlet Üniversitesini tercih eden öğrencilerimiz, ilk sene hazırlık fakültelerinde eğitim alıp yıl sonu yapılacak sınavda gerekli başarı puanına erişip Rusya Üniversite Hazırlık Sertifikası almak zorundadırlar. Rusya’da eğitim alan öğrenciler hazırlık fakültesinin ikinci döneminden itibaren ek dersler almaya başlarlar. Hazırlık fakültesinde alınacak dersler, seçilecek lisans ya da yüksek lisans bölümlerine göre değişmektedir.

Soçi Devlet Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Soçi Devlet Üniversitesi, tüm Rusya Devlet Üniversiteleri’ndeki gibi, bünyesine aldığı öğrencilere kendine bağlı öğrenci yurtlarında konaklama imkanı tanımaktadır. Üniversitenin öğrenci yurtları kampüs içerisinde bulunmaktadır. Öğrenci yurtları 2 ya da 3 kişilik odalardan oluşmakta olup, kamera sistemi, internet ve binada güvenlik görevlileri bulunmaktadır. Yurt ücreti 30-50$ arasında olup, ücret yurt odalarının kalitesine ve kişi sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Öğrenci yurtları ücretleri dönemlik olarak yatırılmaktadır. Daha fazla bilgi için Rusya’da Öğrenci Yurtları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Üniversite ve öğrenci hayatı hakkında daha fazla bilgi edinmek için YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Soçi Devlet Üniversitesi Başvuru Formu

    Şehriniz

    İstenilen Program