Soçi Devlet Üniversitesi – Rusya Üniversiteleri

Soçi Devlet Üniversitesi Hakkında

Soçi Devlet Üniversitesi

Soçi Devlet Üniversitesi, eğlence ve turizm endüstrisi için çalışanların Eğitim ve Mesleki Gelişim Eğitim ve Bilim Merkezi olarak 1989 yılında kurulmuştur. İlk kurulduğunda Kuban Devlet Üniversitesi’nin şubesiydi. Üç yıl sonra Soçi Devlet Rekreasyon ve Turizm Enstitüsü oldu ve 1997’de bir üniversite statüsü kazandı. 2011 yılında Soçi Devlet Turizm ve Rekreasyon Üniversitesi, Federal Eğitim Kurumu en son “Soçi Devlet Üniversitesi” olarak yeniden adlandırıldı.

Günümüzde Soçi Devlet ÜniversitesiSoçi Devlet Üniversitesi Putin

Günümüzde Soçi Devlet Üniversitesinde 5 fakülte bulunmaktadır. Bunlar: Turizm, Hizmet ve Spor Fakültesi; Ekoloji ve Mühendislik Fakültesi; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi; Sosyal ve Eğitim Araştırmaları Fakültesi; Hukuk Fakültesi ve ayrıca ek mesleki eğitim merkezi. 2010 yılında SSU Üniversitesi üniversite kurdu ve 2011 yılında, Devlet Soçi Üniversitesi yapısal bölünme olarak “Soçi ekonomik ve teknoloji kolejini  satın aldı. Yani “Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi” iki kolejin birleşmesinin bir sonucu olarak kuruldu. Soçi devlet üniversitesinin ayrıca karadenize 350 km uzaklıkta bulunan Anapa’da bir şubesi bulunmaktadır.

Günümüzde Soçi Devlet Üniversitesi, turizm ve rekreasyon endüstrisi için personel eğitiminde Rusya’nın güneyinde tanınmış bir liderdir ve geniş bir program yelpazesi üzerinde eğitim vermektedir.

Soçi Devlet Üniversitesi FotoğrafıSosyal Çalışma ve Gönüllülük :
gönüllü, sivil ve yurtsever iş, meslek faaliyeti, kültürel etkinlik, fiziksel eğitim ve ekolojik eğitim: SSU 6 temel sosyal faaliyetlerini yürütmektedir.
Yaratıcı öğrenciler, yeteneklerini Öğrenci Kültür Merkezi’nde gösterir:
● Animasyon takımı “Summer jam”;
● Öğrenci tiyatrosu “Gizem”;
● Sesli stüdyo;
● KVN mizah şovu ve diğerleri
Sağlık-eğlence eğitim merkezinde jimnastik, güreş, aerobik, masa tenisi gibi aktiviteleriyle öne çıkan üniversitede, Voleybol, basketbol, ​​badminton, hentbol ve futbol için spor kulüpleri bulunmaktadır.

Kalite Yönetim Sistemi
SSU, kalite yönetim sistemi, üniversitenin stratejik hedeflerine ulaşmak için öğretim sürecinin, eğitimin ve araştırmanın kalitesini arttırmayı amaçlıyor. SSU kalite yönetim sistemi Uluslararası Standartlar ISO 9000: 2000’e dayanmaktadır. Eğitim ve bilimsel sonuçları iyileştirmek için üniversitenin faaliyetleri incelenmekte ve izlenmektedir. Kalite yönetimi gerekliliklerine göre, Üniversitenin ana amacı, onlara yüksek kaliteli uzmanlar sunarak müşterilerin memnuniyetini (işverenler, toplum ve devlet) iyileştirmektir.

İlk Sene Hazırlık Fakültesi

Rusya Üniversiteleri genelinde olduğu gibi Lisans yada Yüksek lisans eğitimleri için Soçi Devlet Üniversitesini tercih eden öğrencilerimiz ilk sene hazırlık fakültelerinde eğitim alıp yıl sonu yapılacak sınavda gerekli başarı puanına erişip Rusya Üniversite Hazırlık Sertifikası almak zorundadırlar. Rusya’da eğitim alan Öğrenciler hazırlık fakültesinin ikinci döneminden itibaren ek dersler almaya başlarlar. Hazırlık fakültesinde alınacak dersler seçilecek lisans yada yüksek lisans bölümlerine göre değişmektedir.

Soçi Devlet Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Soçi Devlet Üniversitesi tüm Rusya Devlet Üniversitelerindeki gibi bünyesine aldığı öğrencilerine kendine bağlı öğrenci yurtlarında konaklama imkanı tanımaktadır. Üniversitenin öğrenci yurtları kampüs içerisinde bulunmaktadır. Üniversitenin öğrenci yurtları 2 yada 3 kişilik odalardan oluşup, Kamera sistemi, İnternet ve binada güvenlik görevlileri bulunmaktadır. Üniversitenin yurt ücreti 30-50$ arasında olup ücret Yurt odalarının kalitesine ve kişi sayısına göre ve değişkenlik göstermektedir. Öğrenci yurtları ücretleri dönemlik olarak yatırılmaktadır.

Soçi Devlet Üniversitesi Başvuru Formu

  Şehriniz

  İstenilen Program


  WhatsApp
  Scan the code
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?